Priekulē notiks Starptautiskās mūzikas dienas koncerts

STARPTAUTISKĀS MŪZIKAS DIENAS KONCERTS - 1.oktobrī pulksten 18 - PRIEKULES KULTŪRAS NAMĀ.

Kolektīvi ģimeniskas muzicēšanas noskaņās

Koncerta programmu veidojuši:

dziesminieks Arnis MILTIŅŠ

pianists Jānis MILTIŅŠ,

dziedātāja Ieva SUTUGOVA – MILTIŅA,

vijolniece Laima MILTIŅA

sitaminstrumentālists Viesturs SAMTS 

Pirmo Starptautisko mūzikas dienu sabiedrība plašāk atzīmēja 1975. gada 1. oktobrī Parīzē. Tā nu 40 gadus mūzikai ir sava īpašā diena. Priekulē ir divu gadu pieredze Mūzikas dienas koncerta organizēšanā. Pirmajā gadā, domājot par formātu, uzsvaru likām uz faktu, ka mūsu novadā var mācīties mūziku un pat saistīt dzīvi ar to. Komponists Ēriks Ešenvalds ir karognesējs šādai izvēlei. Tā nu uz vienas skatuves uzstājās novada mūzikas skolas pedagogi ar profesionāļiem. 2013. gadā tie bija komponists un pianists Kārlis LĀCIS un dziedātāja Jolanta STRIKAITE.

Savukārt 2014. gada kopīgajā koncertā muzicēja saksofonists Artis GĀGA ar džeza kvartetu, atskaņojot latviešu tautas dziesmas: tautas dziesmu melodijas ir tik bagātas, ka ir nebeidzamu improvizāciju avots labai džeza mūzikai, teica Artis GĀGA.

Šogad mūzikas dārgakmeni pagriezīsim nedaudz citā virzienā un aizskarsim šķautni, kas ļaus piedzīvot ģimeniskas  muzicēšanas fenomenu. Droši vien tai ir tik pat sena vēsture, kā pasaulei, visiem saprotama, bet katram ar savām emocijām. Cerēsim, ka to piedzīvosim arī Priekulē Mūzikas dienas koncerta laikā.

Dziesminieks Arnis MILTIŅŠ ar ģimeni un draugiem izdziedās mīļas un tuvas, smeldzīgas un jautras dziesmas.

Tāpat Priekules Mūzikas un mākslas skolas pedagogi iedvesmojušies no kopā būšanas un muzicēšanas gara. Līga TAURĒNA, Dace ZĪRAKA, Indra ANDERSONE un Emīls AKERFELDS būs uz vienas nots koncertā, ļaujot klausītājiem saklausīt regtaima un svinga piesitiena burvību.

Gundars VENENS,
Priekules novada pašvaldības
Kultūras nodaļas vadītājs

Pievieno komentāru

Priekules novadā