Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekule nav atmetusi cerības uz publisko tualeti 8

Līdz 10. septembrim jābūt izstrādātam tehniskajam projektam publiskajai tualetei, ko plāno uzstādīt Priekules centrā pie rotaļu laukuma Galvenajā ielā. Šogad projekts neieguva programmas LEADER finansējumu, nākamgad to, iespējams, īstenos par budžeta līdzekļiem.

“Projektam pietrūka punktu, jo bijām ielikuši tiešām tikai tualeti, nevis apaudzējuši ar kādām citām lietām, šūpolēm vai vēl kaut ko. Arī tas ir svarīgi brīvā laika pavadīšanai – zināt, ka centrā būs iespējams aiziet uz tualeti,” uzskata Priekules novada domes Attīstības daļas vadītājs Modris Baumanis.

Pašlaik pie rotaļu laukuma ir pārvietojamā sausā tualete. Iecerēts uzstādīt “Scan Plast Latvia” ražoto tualetes ēku, kurā būtu gan telpa sievietēm un personām ar invaliditāti, gan vīriešiem, trešā telpa paredzēta tehniskām un apkopes vajadzībām. Ēka ir apsildāma, tajā būs pieejams ūdensvads, pieslēgums pilsētas kanalizācijai. Visas izmaksas kopā M. Baumanis lēš “zem 20 tūkstošiem latu”, ko vajadzētu iestrādāt novada nākamā gada budžetā, neatmetot gan cerības piesaistīt kādus Eiropas fondu līdzekļus. “Pilsētā šobrīd publiskās tualetes nav, par tādu nevar uzskatīt to aizvēsturisko palieku Aizputes ielā. Mēs taču dzīvojam modernā laikmetā, un jābūt normālai tualetei ar ūdeni,” uzskata M. Baumanis.

Kā skaidro “Scan Plast Latvia” tirdzniecības vadītājs Dzintars Ūdris, šāda tipa tualetes ēkas tiek ražotas desmit gadus, bet tikai šogad tās tiek tirgotas Latvijā, pasūtījumi esot jau Priekuļos un Kuldīgā. “Interese ir liela par šīm mājiņām, jo tas ir ilgmūžīgs risinājums ar zemām uzturēšanas izmaksām, apkope minimāla un tīrīt ir viegli. Pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām,” uzskaita Dz.Ūdris. Viens no ēkas variantiem – ar vienu telpu – ir apskatāms pie uzņēmuma biroja blakus Liepājas Grobiņas ceļam. Savulaik tā pasūtītājs bankrotējis, namiņš palicis ražotājiem, un tagad var aplūkot, kāda ēka izskatīsies pēc pāris gadiem, stāvot zem klajas debess.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

jaaa

Lai atguutu liidzekljus, jaataisa izsole, kursh liks pirmo kluci 20 stukas veertjaa hauzee....

pirms 6 gadiem, 2013.07.15 17:40

Vēsturiskā palieka

“Pilsētā šobrīd publiskās tualetes nav, par tādu nevar uzskatīt to aizvēsturisko palieku Aizputes ielā. Mēs taču dzīvojam modernā laikmetā, un jābūt normālai tualetei ar ūdeni,” uzskata M. Baumanis. Bet pats M.Baumanis atcerās, cik gadus viņš jau ''sēž'' domē kā domes priekšsēdētāja vietnieks, tad kā domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs un šo vēsturisko palieku nav spējis n-tos gadus atrisināt. Galvenais ir gadiem sēdēt pašam siltā un moderrnā tualetē, bet iedzīvotāji lai iet uz aizvēsturisku palieku.

pirms 6 gadiem, 2013.07.15 20:26

Manuprāt

Kādam no Domes vajadzētu likt pirmo kluci, novada vadībai priekšroka :)

pirms 6 gadiem, 2013.07.15 23:04

ja?

Domes vadībai ir priekšroka tanī tuzenē, kas uz Aizputes ielas :)))

pirms 6 gadiem, 2013.07.16 08:16

Priekulniece

Ceru, ka tās tualetes atvērsies tikai iemetos, piem., 10 santīmus. Citādāk tur viss pāris dienās būs piecūkots.

pirms 6 gadiem, 2013.07.16 18:55

priekulnieks

Baumaņa kungs,par to vajadzēja domāt sen,nevis sprediķot kā no kanceles iedzīvotāji staigā vajadzības pēc gar krūmiem un māju stūriem,bet domes dāmas sēd uz siltiem podiem.

pirms 6 gadiem, 2013.07.20 15:47

Priekules novadā