Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekulē internets būs ātrāks 6

Priekulē jau kopš novembra sākuma norisinās optiskā interneta izbūve, ko veic "Lattelecom". Mūsdienīgās infrastruktūras izbūve aptver Aizputes, Dzirnavu, Liepājas un Vaiņodes ielas, informē uzņēmumā.

Noslēdzoties izbūves darbiem, optiskais tīkls Priekulē jau gada sākumā būs pieejams gandrīz 20 daudzdzīvokļu namos – kopumā teju 320 dzīvokļos. Optiskā interneta tehnoloģija nodrošina ievērojami lielāku datu pārraides kapacitāti, kas nozīmē, ka visas darbības internetā norisināsies daudz ātrāk.

"Optiskais internets Priekulē ir skats nākotnē, nodrošinot pamatu ilgtspējīgai attīstībai ne tikai Rīgas apkaimē, bet arī Latvijas reģionos. Tas ļaus Priekules iedzīvotājiem pilnvērtīgi izbaudīt informācijas tehnoloģiju sniegtās priekšrocības ne tikai sadzīvē, bet arī uzņēmējdarbībā, izglītībā, kultūrā un citās jomās," stāsta Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Patlaban "Lattelecom" optiskais internets ar ātrumu līdz pat 500 Mbit/s ir pieejams vairāk nekā 450 000 mājsaimniecību visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ko tu te buldurē par saviem pārtaukumiem ? Kādi pārtraukumi ? Dzīvoju priekulē Liepājas ielā un nekādi pārtraukumi mājas DSL inetrnetam man nav nekad bijuši. Turklāt interneta ātrums vienmēr ir bijis ļoti stabils un pastāvīgs. Nekad nav bijis tā, ka internets būtu pazudis kaut uz vienu miūti.

Nupat ierīkoja to optiku Priekulē. Pieteicu, lai man arī pieslēdz. Otrdien būs klat :) Nu būs ne tikai stabils, bet arī patiešām ātrs internets. Galvenais, augšupielādes ātrums priecē ! Ar mājas DSL visu laiku sēdēju uz 95 - 100 KB/sek upload speed. Bet tagad būs nezin cik reizes lielāks. Beidzot bittorentā varēs uzturēt reitingu un nebūs vairs jātērē elektrība bezjēdzīgi turot datoru ieslēgtu visu nakti lai kaut cik uzturētu reitingu bittorentā. Pie tam optika maksā lētāk nekā mans mājas DSL ar 20 Mbit/s down speed. Ekonomija par interneta rēķinu 6 LVL mēnesī. Un plus vēl ekonomija par bezjēdzīgi patērēto elektrību - kopā iznāks kādi 8 - 9 LVL mēnesī.

Un nav taisnības ka lattelecom plēstu naudu par pkalpojumu optika. Skatījos cik tas prieks izmaksā citur Eiropā un jāatzīst, ka pie mums šim ir vienas no visszemākajām cenām Eiropā.

Tā kā pukstēt nav pamata. Ir jāslēdz klāt un jābauda pakalpojums un jātur mutes ciet! Piemēram Anglijā optikas 100 Mbits internets maksā ap 120 GBP (aptuveni 100 LVL) mēnesī, ASV ap 130 USD/menesī. Pie tam Anglijā vairāk par 100 Mbits vispār nekur nevar dabūt jo viņi to optikas kabeli velk tikai pa ielām. Bet no ielas līdz majoklim/dzīvoklim liek parasto kabeli. Rezultātā iespējamais interneta ātrums lietotājam samazinās un nav tur vispār nekādu piedāvajumu par 200 un 500 Mbits kā pie mums. Pie mums velk optikas vadu līdz pat terminālim ko uzstāda dzīvoklī un pēc tam tos atlikušos 1 - 2 metrus izmanto parasto kabeli lai savienotu datoru ar termināli. Tāpēc pie mums ātrumi labāki. :)

pirms 6 gadiem, 2013.03.02 14:12

Dziesma

Dziesma ir to, ka LATTELECOM noslēdz līgumus par pakalpojumiem, kuru kvalitāti un nepārtrauktu darbību tā nespēj nodrošināt. Tagad ierīko jaunus optisko sakaru līnijas, bet vecajās līnijās regulāri rodas pārtraukum un neregulāra darbībai. Un LATTELECOM it kā netieši norādīs, pārslēdziet līgumus un tad būs laba kvalitāte ar jaunajām līnijām. Protams, iedzīvotājs būs SPIESTS to darīt, jo vēlas labu pakalpojumu, bet ar veco pakalpojumu un 2 gadu līgumu varēja apbruņoties ar pacietību un cerēt, ka debesīs labāki būs.

pirms 6 gadiem, 2013.01.10 18:57

Pagātnei

Nu ko lai saka... ņemot vērā to ,ka Priekulē optiku sāk ierīkot tikai no 2012. gada rudens, es nesaprotu par ko ir šī dziesma... patreiz šie pakalpojumi tiek ierīkoti Liepājas ielas mikrorajonam, tā kā 2 gadu vecs līgums te galīgi nav jāpiesauc...

pirms 6 gadiem, 2013.01.10 15:04

Telefonistei

Es runāju jau par noslēgtiem līgumiem un pakalpojumiem. Kā man apbruņoties ar pacietību jau 2 gadus, ja ar LATTELECOM jau noslēgts līgums 2 gadi, bet pakalpojuma kvalītes nav. Protams, tagad TĀDA kārtība, viens ierīko līdz pagrabiem, otrs līdz telefonam, bet par kvalīti atbildīgais nav. Padomju laikā vismaz no tā vīriņa varēja prasīt atbildību, bet tagad to vīriņu ir tik daudz, bet atbidīgo nav neviens.

pirms 6 gadiem, 2013.01.10 12:12

telefoniste

cienījamā Pagātne nav informēta.... šī ierīkošana notiek pakāpeniski, vieni izbūvē līdz pagrabam, citi slēdz līgumus ar iedzīvotājiem ... un tikai tad notiek optikas padeve dzīvokļos. Tas tiešām bija ļoti sen, kad viens vīriņš darīja visus darbus no centrāles līdz telefona aparātam pie gultas. Apbruņosimies ar pacietību...

pirms 6 gadiem, 2013.01.10 10:04

Pagātne

Ko nozīmē izbūvēt optisko tīklu līdz daudzīvokļu māju pagrabiem, bet tālāk no tiem līdz dzīvokļiem interneta darbību nodrošina vecie, no padomju laikiem nokalpojošie telefona vadi. Tāpēc jau tik bieži ir pārtraukumi interneta darbībā, interaktīvā televīzija pārvēršas par fotogrāfiju skatīšanos. It sevišķi šādi pārtraukumi ir sliktos laika apstākļos. Lattelecom komercdirektorei Kerlai Gabrilovičai vajadzētu kādas dienas padzīvot Priekulē un pašai pārliecināties un izbaudīt informācijas tehnoloģiju ''sniegtās priekšrocības un to kvalitāti'' Priekulē.

pirms 6 gadiem, 2013.01.10 09:53

Priekules novadā