Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prettiesisko lēmumu mainīt nav nepieciešams 6

Administratīvās apgabaltiesas lēmums SIA "Vizulis" un Priekules novada domes lietā nav pārsūdzēts, tas ir stājies spēkā, informē Administratīvā apgabaltiesa. Iepriekš Priekules novada dome lēma, ka pārsūdzēs, ja to darīs SIA "Vizulis", taču tas netika darīts. Šodien, 25. jūlija, domes sēdē ir arī jautājums par piespriestās naudas summas samaksu.

21. maijā Administratīvā apgabaltiesa nosprieda SIA „Vizulis” pieteikumu apmierināt daļēji; atzīt par prettiesisku Priekules pilsētas domes 2009.gada 4.jūnija sēdes lēmumu (prot.Nr.9; 1.§); uzdot Priekules pilsētas pašvaldībai atlīdzināt SIA "Vizulis” personisko kaitējumu 1000 (viens tūkstotis) latu apmērā; atzīt par prettiesisku Iepirkumu uzraudzības biroja rīcību, atsakoties izskatīt pēc būtības SIA "Vizulis” 2009. gada 18. maija iesniegumu; uzlikt pienākumu Priekules pilsētas pašvaldībai atlīdzināt SIA "Vizulis" valsts nodevu 20 (divdesmit) latu apmērā, tāpat uzlikt pienākumu Latvijas Republikai atlīdzināt SIA "Vizulis" valsts nodevu 10 (desmit) latu apmērā.

Kā skaidro Administratīvās abgabaltiesas sekretāre Mareta Pribila, citas sekas neiestājas, piemēram, nav pienākuma lauzt līgumu ar SIA "Priekules Zviedru vārti" vai izsludināt konkursu un slēgt līgumu ar kādu citu.

"Lai arī pārsūdzētais Priekules pilsētas domes 2009.gada 4.jūnija sēdes lēmums atzīts par prettiesisku, ka ir pieļauti būtiski procesuāli pārkāpumi, tiesa ir atzinusi, ka pēc SIA “Priekules Zviedru vārti” uzvaras konkursā un līguma noslēgšanas būtiski mainījās faktiskā situācija (jo dome bija spiesta iznomāt arī iegādātās virtuves iekārtas, bet pieteicēja nebija ieinteresēta pretendēt uz iepirkumu ar šādiem nosacījumiem, jo šādas iekārtas jau bija pieteicējas rīcībā), līdz ar to nav iespējams atjaunot faktisko stāvokli, kāds bija pirms pārsūdzētā lēmuma pieņemšanas. Turklāt apgabaltiesa no lietas materiāliem nekonstatēja tādas konkursa pieteikuma nepilnības, lai atzītu, ka tiesiskas konkursa norises rezultātā pieteicēja noteikti būtu kļuvusi par konkursa uzvarētāju, kā arī ka notikumu parastās attīstības gaitā pieteicēja ar savu darbību varētu gūt peļņu pieteikumā norādītajā apmērā. Tomēr apgabaltiesa uzskata, ka konkursa norise un vērtēšanas kritēriji pieteicējai radījuši nenovēršamas šaubas un vilšanos domes rīcībā un darbībā, kuras nav novēršamas ar apstrīdētā lēmuma atzīšanu par prettiesisku. Ņemot vērā iepriekš minēto apgabaltiesa arī noteica pieteicējai personiskā kaitējuma atlīdzinājumu tūkstoš latu apmērā".

Spriedums šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

par 100%

Kas šādu lēmumu pieņēma, lai paši maksā, vai arī lai atkāpjas no amata, domāju kad tas būtu taisnīgi. Par kļūdām būtu jāatbild', tas tā pat kā pieķerts dzērājšoferis saņem sodu.

pirms 6 gadiem, 2013.07.25 19:44

Mazie un lielie blēži

Tie kas pieņēma šo prettiesisko lēmumu, sēž atkal savos amatos vai pat jaunos . Jablonska atkal domes vadībā, Cīrulis jaunā amatā, domes priekšnieces vietnieks, bet Binfelde un Rubeze atkal domes deputātes. Mierīgi varēs turpināt pieņemt līdzīgus prettiesiskus lēmumus. Jo šie ''deputātiņi'' jau nemaksā par saviem kļūdainiem lēmumiem no savām kabatām, bet gan no nodokļu maksātāju naudām. Tāpēc jau var pieņemt prettiesiskos lēmumus, jo zin, ka nekas par to viņiem nebūs. Bērnībā jau dzrdēju vecākus runājam, ka mazos zagļus liek cietumā, bet lielos - amatos. Tas arī ir šodien diemžēl.

pirms 6 gadiem, 2013.07.26 08:20

Nodevas

Priekules pašvaldībai jāatlīdzina SIA Vizulis 1000 Ls un 20 Ls par personisko kaitējumu un tiesas izdevumiem. Bet cik šī tiesvedība jau no 2009.gada izmaksāja Priekules pašvaldībai, te ir advokāta pakalpojumi, transporta izdevumi? Tie varbūt ir vēl pāris tūkstoši. Tad kopā iespaidīga summa par Priekules pilsētas domes amatpersonu prettiesisko 2009.g.4.jūnija lēmumu. Un tas viss no nodokļu maksātāju naudām. Par to summu varētu daudz ko Priekulē izdarīt. Tiesiskāk būtu, ja vainīgie samaksātu no savām kabātām.

pirms 6 gadiem, 2013.07.31 08:06

jā, jā

Tas ir Priekules novada domes mafijas rezultāts.

pirms 6 gadiem, 2013.07.31 16:21

Priekules novadā