Plāno tomēr samazināt PVN malkai un grāmatām

Malkai un grāmatām pazemināto pievienotās vērtības nodokli (PVN) piemēros no 1. augusta, ja likuma izmaiņas galīgajā lasījumā pieņems Saeima. Pagaidām tas paredzēts šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas atbalstītajos likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" grozījumos.

Saeimas komisija vienbalsīgi atbalstīja priekšlikumus noteikt pazemināto PVN likmi 10% apmērā malkas un koksnes kurināmā piegādēm iedzīvotājiem.
Bijušais finanšu ministrs Atis Slakteris (TP) atzina, ka iepriekš veiktā PVN palielināšana šai preču kategorijai bijusi kļūda, kas jānovērš.
Pazeminātā 10% PVN likme tiks piemērota arī grāmatām. Tiek piedāvāti divi varianti - piemērot pazemināto PVN likmi visām grāmatām vai mācību literatūras izdevumiem un oriģinālliteratūrai.
Komisija rīt, 10.jūnijā, precizēs šī panta grozījumu redakciju.
Deputāti atbalstīja arī Kārļa Leiškalna (TP) priekšlikumu par gadu pagarināt termiņu, kurā avīzēm un žurnāliem tiek piemērota pazeminātā 10% PVN likme. Saskaņā ar atbalstīto redakciju šiem izdevumiem pazeminātā likme tiks piemērota līdz 2010.gada 31.decembrim.
Lai grozījumi stātos spēkā, tie galīgajā lasījumā vēl jāpieņem Saeimai.

Pievieno komentāru

Priekules novadā