Pirmizrādi piedzīvos portretu filma "Godprāta ļaudis Priekules novadā"

Otrdien, 28. janvārī, pulksten 18 Priekules kultūras namā tiks izrādīta Selgas Dreimanes un Edvīna Sveiļa portretu filma "Godprāta ļaudis Priekules novadā". Pirmizrāde ir gaidīta un sola saviļņojumu gan filmas varoņiem, gan skatītājiem, jo vienā dokumentālā stāstā fiksētas deviņu cilvēku dzīves vērtības un uzskati, kurus augsti novērtējusi arī Latvijas valsts, piešķirot godaprāta ļaudīm Atzinības krustu, informē Priekules novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītājs Gundars Venens.

Radīt portretu filmu "Godprāta ļaudis Priekules novadā" ir Priekules novada pašvaldības iniciatīva. Latvijas simtgades kontekstā, domājot paveikto valsts labā, izkristalizējās doma, ka novadam ir ar ko lepoties un tā ir pati galvenā vērtība - cilvēki. Deviņu cilvēku - Ļoļas Baužes, Tatjanas Ešenvaldes, Ivara Vītola, Līgas Strēles, Elgas Bunkas, Sarmītes Eidintas, Rutas Balodes, Anitas Klimas, Margaretas Ohlinas ieguldījums no Priekules novada novērtēts ar  Atzinības krustu. Šī valsts apbalvojuma devīze ir - Godaprāta ļaudīm. Tā arī radās filmas nosaukums - "Godprāta ļaudis Priekules novadā".

Filmas gaitā gribot negribot nācās domāt par jautājumiem, ko darīt ar 21. gadsimta steigas iezīmēm un paviršības niansēm pret svarīgiem mirkļiem cilvēka dzīves laikā? Kā ilgtermiņā atcerēties savus cilvēkus, kas no Prezidenta rokām saņēmuši Latvijas valsts novērtējumu savam darbam? Meklējot atbildes arī tapa portretu filma ar pozitīvu un būtisku akcentu -  lai labie darbi mūsu sabiedrībā vairojas. Filmas varoņi jau nav pārcilvēki, bet viņu attieksme pret darbu un veikums atstājis neizdzēšamu nospiedumu ļaužu atmiņās, kas saglabājams nākamībai.

28. janvārī pulksten 18 Priekules kultūras namā notiks filmas pirmizrāde. Pirms tam  sarunas gan ar filmas veidotājiem, gan portretējamiem.

Pievieno komentāru

Priekulē