Pilnveido Uzņemšanas nodaļu 1

PRIEKULE. Plašākas telpas, no kurām vairākas ir izbūvētas no jauna, ērtāki darba apstākļi un patīkamāka vide jau pāris nedēļu ir Priekules slimnīcas Uzņemšanas nodaļas personālam un neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Atzinīgi to vērtē arī tie, kuriem kāds laiks būs jāpavada slimnīcā.

Uzņemšanas nodaļa ir slimnīcas vizītkarte, te vispirms ierodas gan pacienti, kurus uzņem plānveida kārtā, gan cietušie pēc negadījumiem, ar traumām. Draudzīgāks iespaids veidojas jau no tā, ka, ienākot pa durvīm, mediķus var redzēt kreisajā pusē, nevis tikai pa “ambrazūras lodziņu” labajā, kā bija līdz šim. Kamēr kādai kundzei tiek sniegta palīdzība pirmās apskates kabinetā, viņas pavadonis ērti atsēdies vestibilā un gaida. Plaši, omulīgi, viņš vērtē un smaidīdams pajoko – cik nu patīkami vispār var būt, ja reiz esi nonācis slimnīcā. Ceļš uz nodaļām tālāk ved pa atjaunotām kāpnēm, kuras pakāpieniem ir pretslīdes maliņas. “Pirmo reizi kad ieraudzījām, pašiem bija brīnumi, priecājāmies kā mazi bērni,” par kāpnēm ar oranžām margām un gaišos pasteļtoņos ieturēto kāpņu telpu stāsta vecākā feldšere Aurēlija Zanriba.
Infekcioziem pacientiem ir izveidots atsevišķs izolators, izbūvēta jauna sanitārā telpa. “Iepriekšējā nebija ērti izmantojama, šajā var iebraukt arī ar sēdratiem. Pacienti pēc avārijām, iereibušie, kas gūst traumas, nereti ir noplūduši asinīm, nosmērējušies, netīri, tāpēc svarīgi ir viņus nomazgāt, pirms vispār var sniegt palīdzību Traumpunktā,” skaidro A. Zanriba. Ērtākai strādāšanai pārkārtots arī pats Traumpunkts, ērtākai atslodzei – mediķu atpūtas istaba. Iegādātas jaunas mēbeles, pārvilktas vecās. Uzņemšanas nodaļas telpās dežurē arī divas neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes.
Lielāko daļu finansējuma Uzņemšanas nodaļas remontam – 25 tūkstošus latu – piešķīra Liepājas rajona padome. Valsts finansējuma mērķdotācija bija pieci tūkstoši latu. Līdz ar Uzņemšanas nodaļas remontu, ko veica “Kurzemes amatnieks”, ir noslēdzies vesels posms slimnīcas atjaunošanā – uzlikts jauns jumts, nomainīti logi, renovēts Operāciju bloks, remonts veikts visās nodaļās.
Stundu pirms svinīgās nodaļas atklāšanas otrdien uz kopāsanākšanu pie slimnīcas galvenās ārstes Tatjanas Ešenvaldes aicināti rajona padomes Veselības un sociālās aprūpes komitejas pārstāvji, lai pašvaldību vadītāju līmenī vēlreiz spriestu par slimnīcas tālāko statusu. Šobrīd SIA “Priekules slimnīca” kapitāldaļu turētājs ir rajona padome, kas pastāvēs tikai līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām 2009. gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Priekulē