Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieņem lēmumu slēgt Gramzdas pamatskolu 26

Priekules novada dome 2018. gada 25. janvāra sēdē pieņēma lēmumu likvidēt Gramzdas pamatskolu ar 2018. gada 1. augustu, pirmsskolas grupu pievienojot Priekules pirmsskolas izglītības iestādei “Dzirnaviņas”, saglabājot pirmsskolas izglītības programmas realizācijas adresi Skolas ielā 4, Gramzdā. Par to ziņots Priekules novada pašvaldības mājaslapā www.priekulesnovads.lv.

Iepriekš mazā skolēnu skaita dēļ 2017. gada 26. janvārī pašvaldībā tika pieņemts lēmums par Gramzdas pamatskolas reorganizāciju par sākumskolu, lai jaunākajiem bērniem būtu iespēja apgūt sākumskolas izglītību pēc iespējas tuvāk mājām. Tobrīd Gramzdas sākumskolas 1.- 6. klasē mācījās 28 bērni, pēc tā brīža prognozēm 2018./2019. mācību gadā skolā būtu 23 skolēni. Diemžēl 2017.gada 1.septembrī bērnu skaits 1.- 6. klasē bija 19. Šī gada sākumā no tiem divi bērni jau ir izbraukuši uz ārzemēm, viens 2. semestrī uzsācis mācības Kalētu pamatskolā. Līdz ar to šobrīd Gramzdas pamatskolas 1.- 6. kl. apmeklē 16 bērni. Šāds izglītojamo skaits varētu būt arī 2018. gada 1. septembrī Gramzdas sākumskolas 1.- 6. kl.

Priekules novada izglītības vadītāja Agrita Purviņa informē, ka ir veiktas sarunas ar Gramzdas pamatskolas 1.- 6. kl. vecākiem, lai noskaidrotu viņu viedokli par nākamo mācību gadu. No klātesošajiem vecākiem 7 atzina, ka nākamajā mācību gadā neatkarīgi no pašvaldības lēmuma savus bērnus Gramzdas skolā nesūtīs. Viņus neapmierina tas, ka klasē ir 1-2 bērni, ka ir apvienotās klases.

Ņemot vērā prognozējamo izglītojamo skaitu Gramzdas pamatskolas pamatizglītības programmā, mērķdotācijas apmērs nav pietiekams, lai pilnvērtīgi realizētu mācību procesu šajās izglītības iestādēs īstenotajās izglītības programmās. Pedagogi nesaņem atalgojumu par gatavošanos mācību stundām, izglītojamo rakstu darbu labošanu. 2017./18. mācību gadā Gramzdas pamatskola jau saņem papildus finansējumu no valsts mērķdotācijas, lai varētu nodrošināt mācību plāna izpildi 9. klasei. Nākamajā mācību gadā būtu nepieciešams papildus finansējums arī 1.-6.klašu mācību procesa nodrošināšanai.

Pirmsskolas grupā pašreiz mācās 16 bērni, tai skaitā 6 obligātajā izglītības vecumā. Arī nākamajā mācību gadā prognozējams līdzīgs izglītojamo skaits. Sarunā ar pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem noskaidrots, ka vismaz 10 bērnu vecāki vēlas, lai Gramzdā tiktu saglabāta pirmsskolas grupa. Tāpēc tika ierosināts pirmsskolas grupu Gramzdā saglabāt, administratīvi to pievienojot Priekules pirmsskolas izglītības iestādei “Dzirnaviņas”, bet praktiski tā darbotos jau esošajās pirmsskolas telpās Gramzdā.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Priekules novada dome 2018.gada 25.janvāra sēdē pieņēma lēmumu likvidēt Gramzdas pamatskolu ar 2018.gada 1.augustu, pirmsskolas grupu pievienojot Priekules pirmsskolas izglītības iestādei “Dzirnaviņas”, saglabājot pirmsskolas izglītības programmas realizācijas adresi Skolas ielā 4, Gramzdā. Par šādu lēmumu balsoja 13 deputāti, divas deputātes atturējās.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

kapitālists

Nu, pat ne kā vietējam, SEN, jau vismaz oktobrī par šo runāja, jau kā nolemtu pasākumu! Tagad tik papīrus piekārtoja... kā jau Latvijā!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.26 21:39

archis

Ja jūs lasījāt rakstu tad tur bija rakstīts ka vecāki paši izņem ārā savus bērnus no skolas. Viņiem nevajadzēja uzsākt vispār to reorganizācijas procesu, vnk vajadzēja ļaut tai strādāt. kā to dara citās pašvaldībās. Skola ar pirmajām sešām klasēm kļūst par tādu parodiju.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.26 22:53

Nu ja

Jo Latvijā vairāk muļķu, jo valdībai labāk ***!!!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.27 01:47

Antiņi

Jūs idioti esat :D Jums patīk, ka jūsu bērns mācās 3 bērnu klasē :D kas no tā iegūst? nekad savu bērnu nesūtītu apvienotās klasēs un kur klasē max 4 bērni... ko Gramzda ir darījusi lai saglabātu skolu salīdzinot ar apkārtējām skolām??? NEKO!!!!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.27 02:43

prātiņ

nāc tak mājā.
Protams, ja esi īpaši apdalīts, tad ļoti patīkami ir sēdēt klasē, kur ir 30+, un iespēja tikt, piemēram, izsauktam pie tāfeles, ir tuvu nullei. Esi pelēkās masas veidotājs un tā arī dzīvo... Skolā kaut ko iemācās tie, kas to vēlas, neatkarīgi no tā, 3 vai 30. Un, ja Tu savam bērnam novēli, lai tas stundu vai divas pavada autobusos, lūdzu!!!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.27 21:51

Antiņi

Es priecājos, ka mans bērns aug konkurences apstākļos, neviss viens pats mācās un garlaicības vnk stagnē... Gribi sūti savējo pie 2-3 skolēniem, kuri katrs ir savā klasē :D :D

pirms 10 mēnešiem, 2018.01.30 21:14

etikis

Ar buldozeru pāri.. un viss Gramzdai..

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.27 04:06

Kas

Gramzdai nelaime, tas turpat kaimiņos Kalētos veiksmes stāsts.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.27 14:00

Tas

Cik ilgi? Tas viss iet uz beigām, šobrīd Kalēti turās uz apkārtējo mietu likvidētajām skolām, resursi nav neizsmeļami, bērni nedzimst, un tas ir fakts!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.27 21:53

Raimis

Kudums sakartoja lai kaletos ir . Un Gramzdai neka.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.27 14:41

OTTO

Varēs deputāti sev izveidot vasaras rezidenci tukšajā skolas ēkā.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.28 14:09

es

Traki ka jalikvidē skola, bet redzot situāciju kāda tur ir tas ir prātīgākais ko var darīt. Es savu bērnu arī nelaistu tādā skolā. Vecākam ir tiesības un pienakums nodrošināt bernam pamatskolas izglītību. Un ir iespē iet skolā kur vēlas.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.30 11:31

vecāks

tas ir lauku skolu liktenis... ātrāk vai vēlāk, skumji, bet valsts politika laukus nežēlo un cilvēki labākas dzīves meklējumos ir spiesti pamest laukus.Es piekrītu viedoklim, ka lauku bērns ir pelnījis kvalitatīvu un mūsdienīgu izglītību.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.30 13:55

Dzintars

Paldies Priekules novada domes lielajiem priekšniekiem un viņu ieliktenim tēvzemietim Kudumam par "nesavtīgo dāvanu" Gramzdai Latvijas valsts 100 gadē - Gramzdas pamatskolas likvidāciju. Nu īsti zelta diploma kandidāti. ... un nebeidzamu svētku laiks Gramzdā turpinās... URRĀ! URRĀ! URRĀ!

pirms 10 mēnešiem, 2018.02.02 11:18

uldis

Nu Kudums var doties penzija. Savu darbu ir padarijis.

pirms 10 mēnešiem, 2018.02.02 22:50

Aigars

Vai tad Kudumam kadu apbalvojumu,vai naudas premiju nepieskirs. Par tik labi padaritu darbu.

pirms 10 mēnešiem, 2018.02.03 12:51

Jancis

Kāds vēl tēvzemietis!Pēc vietējo oligarhu norunām viss top. Kad Gramzdas pagastu likvidēs un pievienos Kalētiem, sarunātajam uzdevumam un Tēvzemei būs godam atkalpojis.Šitādus sauc citādos vārdos.

pirms 10 mēnešiem, 2018.02.03 14:46

Skats no malas

Janc, tavi vārdi ir kā ar āmaru naglai uz galvas. Bravo! Priecājos, ka vēl ir spriestspējīgi cilvēki novadā, kas nav nopērkami par pīpīti.
Redzi, Kudums 2 termiņus norullējās saeimā, tagad skaidrs, ka ir sava partijas biedra Jāņa „baķkas” viens no izcilākajiem skolniekiem. Pamatus naudas šķērdēšanas apmēriem visdrīzāk apguva tur, jo saeimā taču deputāti ieraduši žonglēt un izdalīt kvotas, kuras pārtop „ļimončikos”. Atsūtīts savu biedru uzdevumā uz Gramzdu, laiž ar kārtīgu vērienu. Kā nu nē, ja „krustdēls” sēž Priekules domē. Jārok un jāšķūrē kārtīgi, kamēr vēl var, lai savs pīrādziņa viducītis tiek arī „savējiem”.
Runājot par skolas likvidāciju, tad skumji. Skola Gramzdā varēja pastāvēt trijos gadsimtos, pārdzīvoja divus pasaules karus, badu un utis, bet tagad tiek likvidēta ar pašu bālēliņu rociņām. Un runa jau nav par naudas neesamību skolas uzturēšanai. Ja parēķina, kādas naudas summas jau ir izšķērdētas dārgos, bezjēdzīgos domes „darbiņos”, un tiks šķērdētas arī turpmāk Priekules novadā, Gramzdā un visā Latvijā, tad skolas saglabāšanai būtu vajadzīgas sīkkapeikas vēl tuvākajiem 10-tiem gadu. Tak cilvēkiem Gramzdā bērni vēl dzims?!
Kauns! Tas Kudums - VILKS JĒRA ĀDĀ!!! Un tie 60 miljoni Latvijas 100 gades svinībām ir kā dzīres mēra laikā. Fū, visiem Latvijas izšķērdētājiem – „tēvzemiešiem”, kurus, piekrītu, jāsauc citos vārdos...

pirms 10 mēnešiem, 2018.02.06 11:43

Pārdomas

Metas nelabi dažus komentārus lasotKāds te grib uzkurināt naidu Gramzdas iedzīvotājos!
Ir tak labi, ka Kudums ir vadītājs Gramzdā, jo tagad ir ko vainot!
Atveriet acis, cilvēki! Patiniet savas filmiņas atpakaļ, ja vien jūsu prātos ir kas palicis un ja jūs ko vispār ziniet par reālo situāciju! Ne jau Kudums pie vainas ir, ka vecāki savus bērnus sāka sūtīt citās skolās (kā rezultātā samazinājās skolēnu skaits Gramzdas skolā). Sākās jau ar to, ka normāli strādājošiem vecākiem savus bērnu Gramzdā nebija kur atstāt, jo šajā pagastā bērnudārzs ir radies salīdzinoši nesen. Un arī pirmajos gados uz vecākiem skolā skatījās šķībi, ja bērns vēl nebija no grupiņas izņemts. Saņemot šādu attieksmi vecāki saviem bērniem izvēlējās kārtīgu dārziņu un vēlāk šie bērni mācības turpināja kaimiņu pagastu skolās.
H.Ķeružis tagad gvelž par to, ka arī 10 bērni ir vērtība vietējam pagastam. Kādas muļķības! Iepriekš neizskatījās, ka direktoram skolēni ir vērtība. Ko gan viņš ir darījis, lai vietējos bērnus piesaistītu Gramzas skolai? Pēc savas iestādes patriota nekad nav izskatījies. Tikai tukša filozofēšana - to viņš pieprot ļoti labi.
Bet to visu, protams, daudzi nemaz neredz un negrib to šobrīd atzīt, ka vaina ir meklējama daudz dziļāk. Ir muļķīgi vainot Kudumu. Nevēlos viņu aizstāvēt, jo, protams, viņš ir īsts kalētnieks un gramzdenieku skolas "sāpe" viņu nezustrauc, bet tā nav tikai viņa vaina, ka iznākums ir šāds!
Tiem, kas no malas bļauj, ka skolu vajadzēja saglabāt, vēlos pajautāt - vai jūs savus bērnu laistu mācīties klasē, kurā ir apvienotas divas klases, un mācību process notiek pēc vairākām programmām? Neuzskatu, ka tas nāk skolēniem par labu. Tā nevar izveidoties normāls mācību process. Nesaku, ka Gramzdas skolā ir nekvalitatīvs darbs, tā noteikti nav, bet vajag padomāt, ko bērns iegūst no šāda proces!?

pirms 10 mēnešiem, 2018.02.07 10:22

Anna

Pilnīgi piekrītu.Vecāki izskatās, ka domā par savām ērtībām, ne jau par bērnu izglītības kvalitāti un nākotni.

pirms 10 mēnešiem, 2018.02.07 15:24

Priekules novadā