“Piena ceļā” tiekas kurzemnieki

 Piena muzejā Sieksātē Rudbāržu pagastā norisinājies konkursa “Piena ceļš” fināls. No Liepājas rajona komandām vislabāk veicies kalētniekiem.


Liepājas rajonu finālā pārstāvēja trīs komandas – “Piena vārti” no Kalētu pamatskolas, “Modermeitēni” no Vērgales pamatskolas un “Piena bullīši” no Lažas speciālās internātpamatskolas. Sacensībās ar Cieceres internātpamatskolas un Turlavas pamatskolas skolēniem tika noskaidroti radošākie, zinošākie un atraktīvākie.

Visaugstāko punktu skaitu visās kārtās kopumā saņēma “Saldumnieki” no Cieceres internātpamatskolas. Šīs skolas pārstāvji ieņēma arī otro vietu, bet trešie bija skolēni no Turlavas pamatskolas.

Kalētnieki ierindojās ceturtajā vietā, taču ir priecīgi, ka iekļuvuši lielajā fināla sešiniekā, stāsta 3. klases audzinātāja Iveta Tuskena. Pirmajā kārtā dalību konkursam pieteikušās vairāk nekā simt komandu no Kurzemes skolām, informē konkursa rīkotāji.

Kalētnieku komandā “Piena vārti” bijuši septiņi dalībnieki, piedalīšanās konkursā bijusi pašu skolēnu izvēle, stāsta skolotāja. Konkurss bērniem ļoti paticis, ar interesi viņi veikuši dažādos uzdevumus vairākās kārtās. Klasē visiem garšojot piens, varbūt tāpēc arī tāda interese, smaida audzinātāja.

Diena Piena muzejā aizvadīta jauki, vērtē I. Tuskena. Vispirms katra komanda iepazīstinājusi ar sevi. Skolēniem no papīra bijis jāizplēš simbolisks “piena ceļš” – kalētniekiem tas izdevies trešais garākais.

Bērniem patikusi pasaku stāstīšana, komandas kapteinim Naurim Kadiķim krietni nācies papūlēties, slaucot govi. Konkursa gaitā bērni uzzinājuši un iemācījušies daudz jauna, gandarīti kalētnieki.
 

Pievieno komentāru

Priekules novadā