Patriotisma laiks Priekules novadā 1

Sagaidot Lāčplēša dienu un gatavojoties Latvijas valsts 97.dzimšanas dienai, Priekules kultūras nama pašdarbības kolektīvi un Priekules vidusskolas skolēni un kolektīvs iesaistījās sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā un tās dāvinās ikvienam novada lielākā Valsts svētku pasākuma apmeklētājam Priekules kultūras namā 18.novembrī pulksten 14.30. Uz pasākumu tiek aicināti visi Priekules un novada iedzīvotāji un viesi, lai kopīgi atzīmētu Latvijas valsts dzimšanas dienu, informē Priekules novada pašvaldības izdevuma redaktore Līga Svara.

Svētku noskaņās pašvaldības apbalvojumu Goda novadnieks saņems Maija Retējuma – par 40 darba gadiem, kas veltīti priekulnieku veselības stiprināšanā, par nerimstošu interesi papildinot savas profesionālās mediķa zināšanas un aktivitātēm novada sabiedriskajā un kultūras dzīvē, priecējot iedzīvotājus ar savu meistarīgo rokdarbu izstādēm, un Skaidra Klasiņa – par nesavtīgu darbu Gramzdas pamatskolā 47 gadu garumā mūzikas un vēstures jomā, par vēstures liecību saglabāšanu un novadpētniecību, par aktīvu darbu tautas mākslas kolektīvos un pozitīva tēla radīšanu Priekules novada pasākumos.

Apbalvojumu Gada cilvēks Priekules pagastā saņems Uldis Innis, lauksaimnieks – par ilgstoši veiksmīgu uzņēmējdarbību, un priekšzīmīgu saimniekošanu, kas veicinājis darba vietu radīšanu, kā arī par nesavtīgu atbalstu mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem. Par šī Gada cilvēku Priekules pilsētā atzīts.Mārtiņš Bergs – Priekules Mūzikas un mākslas skolas kamerorķestra diriģents, par orķestra profesionālās meistarības izaugsmi un kolektīva aizvešanu līdz XI Latvijas skolu dziesmu un deju svētkiem, kur izcīnīts 1.pakāpes diploms ar izcilību, tādējādi ierindojoties sešu labāko valsts skolu simfonisko orķestru skaitā un kaldinot Priekules vārdu Latvijas mērogā. Atzinības rakstu saņems Rita Kuļikova – seniore, par enerģisku darbību, panākot veco gāzes balonu lietošanas termiņa pagarinājumu, kas dod laiku trūcīgākajai sabiedrības daļai sagatavoties šim procesam, par sabiedrisko aktivitāti, neesot vienaldzīgai pret procesiem valstī.

Kā ik gadu, Valsts svētku pasākumā Priekulē tiks sumināti arī konkursa “Par sakoptu Priekules novadu 2015” laureāti. Nominācijā “Daudzdzīvokļu māja” goda plāksni saņems Gramzdas pagasta Skolas ielas 6 mājas iedzīvotāju kolektīvs, par sakoptāko “Individuālo māju ciematā” šogad atzītas Daigas un Normunda Eģļu Virgas pagasta “Liesmas”. Žūrijas vērtējumā, nominācijā “Individuālā māja pilsētā”, par šī gada laureāti kļuvis Ineses Laures īpašums Baznīcas iela 20, Priekulē. Kā sakoptākās “Zemnieku saimniecības” 2015.gadā atzītas trīs saimniecības – Astrīdas un Aivara Podnieku “Mašīnisti” Bunkas pagastā, Noras Norenbergas un Andra Stūra koptie “Ķeiri” Bunkas pagastā, kā arī Priekules pagasta “Pauguri”, par kuriem rūpējas Astra un Uldis Iņņi. Par konkursa laureātu nominācijā “Iestāde” kļuvusi Priekules daudzfunkcionālā sporta halle vadītāja Mārtiņa Mikāla vadībā.

18.novembra sarīkojuma apmeklētājus priecēs novada tautas mākslas kolektīvi un solisti, bet pasākuma otrajā daļā būs muzikāls sveiciens Kurzemei no Latgales ar grupas „Baltie lāči” uzstāšanos.

Savukārt LR proklamēšanas 97.gadadienas vakarā pulksten 18 aicinām ikvienu iedegt savu lāpu un piedalīties svētku gājienā, kas noslēgsies ar svinīgu brīdi pie Priekules pils tornīša. Muzicēs LR zemessardzes orķestris, Priekules jaunieši un Priekules kultūras nama kolektīvu dalībnieki, pasākuma noslēgumā- Svētku salūts!


Pievieno komentāru

Komentāri 1

nu j'a

ineses laures īpašums,kases aparātu ari vajadzētu lietot biežāk puķu bodē.

pirms 5 gadiem, 2015.11.19 21:51

Priekules novadā