Par policistiem sāk mācīties jau skolā 3

Priekules vidusskolā deviņi 10. klases skolēni šogad uzsākuši mācības profesionālās ievirzes programmā ''Ievirze policijas darbā'', kas izveidota sadarbībā ar Valsts policijas koledžu. Kopumā interese par programmu ir augusi, un arvien vairāk skolēnu savu nākotni saista tieši ar studijām koledžā un darbu policijā.

Labais piemērs

Lai arī skolas programma ''Ievirze policijas darbā'' nedod tiešas priekšrocības iestājeksāmenos Valsts policijas koledžā, kur šogad uz 100 vietām pretendēja 400 dažādu vispārizglītojošo skolu absolventi no visas Latvijas, tā papildus sagatavo labāk izturēt iestājpārbaudījumus.

Šogad divi Priekules vidusskolas absolventi iestājušies Valsts policijas koledžā. Viens no absolventiem Arvīds Kurāts uzņemts ārpus konkursa. ''Arvīda stāsts ir īpašs, jo viņš uz Priekuli atnāca mācīties no Rīgas tieši mūsu profesionālās ievirzes programmas dēļ. Tobrīd programma bija tikko akreditēta. Mums skolā ir liels prieks un gandarījums, ka darbs ir nesis vēlamos augļus un cilvēks ir sasniedzis to, ko vēlas,'' stāsta Priekules vidusskolas direktore Irina Tiesnese.

Saista piedāvājums

Gan iepriekš, gan šobrīd profesionālās ievirzes programmu skolēni izvēlējušies ne tikai karjeras dēļ. Skolotāja A. Rukute lielī policista Renata Astrauska pedagoģisko darbību. ''Viņš prot ieinteresēt, stāstīt un aizraut,'' saka A. Rukute.

Bērni programmu ''Ievirze policijas darbā'' izvēlējušies arī tādēļ, ka iespējams apgūt pašaizsardzības prasmes un izzināt likumus. ''Meitenes pirmo min pašaizsardzību, bet zēni – juridiskās zināšanas,'' atklāj absolvējušo ''policistu'' audzinātāja. Paši bērni atklāj, ka izvēlas programmu arī tādēļ, ka fizika, ķīmija un bioloģija apvienoti vienā dabaszinību priekšmetā un nav jāmācās padziļināti. Beidzot pamatskolu, daudziem ir skaidra nākotnes izvēle, un, ja tā saistīta ar humanitārām fakultātēm augstskolās, tad pietiek ar vispārēju priekšstatu.

Plašāk lasiet 26. oktobra ''Kursas Laikā''!

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

no iekšām

Priekules vidusskolā deviņi 10. klases skolēni šogad uzsākuši mācības profesionālās ievirzes programmā ''Ievirze policijas darbā'', kas izveidota sadarbībā ar Valsts policijas koledžu.
========================
Malači skolēni, ka izmantojat šo iespēju.
Visu cieņu policistam Renatam Astrauskam par pedagoģisko talantu darbā ar skolēniem!
Daža laba skolotāja varētu pamācīties no viņa!

pirms 3 gadiem, 2017.10.26 22:56

bez iekšām

Tas pīpmanis puika kļūs par policistu?
Ganjau izlidos no koledžas pēc pāris mēnešiem, attieksme viņam nekad nav bijusi laba.

pirms 3 gadiem, 2017.11.02 22:07

no majam

pirms ejat priekule macities apdomajat desmit reizes un tad pienemiet lemumu.

pirms 3 gadiem, 2017.11.13 14:41

Priekules novadā