Pabeigt ārstēšanos varēs Priekules slimnīcā - lētāk un tuvāk mājām 1

Priekules slimnīcai no 1. jūlija būs pieejams finansējums "aprūpes gultām" – pacientiem, kuriem vairs nav nepieciešama intensīva ārstēšana neatliekamās palīdzības slimnīcā, piemēram, Liepājā, Kuldīgā vai Rīgā, bet joprojām vajadzīga ārstēšanās stacionārā.

Pacienta iemaksa Priekules slimnīcā šajā gadījumā būtu pieci lati par dienu, nevis 9,50, kā tas ir, piemēram, Liepājas reģionālajā slimnīcā.

Ministru Kabineta otrdien veiktie grozījumi noteikumos, kas nosaka Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību, neparedz iestādes statusa maiņu - Priekulē šobrīd ir veselības aprūpes centrs nevis slimnīca. Tas nozīmē, ka uz ārstēšanos Priekules slimnīcas "aprūpes gultās" nevar nosūtīt ģimenes ārsts, piemēram, hroniskas kaites saasināšanās gadījumā, bet gan tikai augstāka līmeņa slimnīcas ārsts, lai pabeigtu ārstēšanos.

Priekules slimnīcas vadītāja Tatjana Ešenvalde gan norāda, ka joprojām nav atrisināts jautājums, kas un par kādiem līdzekļiem nodrošinās pacienta pārvešanu, ja ārsts uzskatīs par iespējamu ārstēšanu turpināt Priekulē. Gan Liepājas, gan Priekules slimnīcai ir transports guļošu pacientu pārvešanai, taču tas ir maksas pakalpojums. "Svarīgi, lai transportēšana nepasliktinātu pacienta veselības stāvokli," uzsver T. Ešenvalde. Pabeidzot ārstēšanu slimnīcā, kas varētu būt kādu nedēļu, tālāk var spriest par mājas aprūpes nepieciešamību vai turpmāko piemērotāko ārstēšanu līdz pilnīgai atlabšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

?

Priekules slimnīcā pa dienu maksā 5 Ls. bet cik vēl jāmaksā par nakti un ēšanu ? Šaubos, ka tas būs lētāk...

pirms 9 gadiem, 2012.06.16 22:05

Priekulē