Notiks Ikara svētku ieskaņas pasākumi 2

Augusta otrās nedēļas nogalē apritēs 12 gadi, kopš Priekulē svin Ikara svētkus. Izveidojoties novadam, tie ir arī Priekules novada svētki. Brīdis, kad laika skaitīšanu gribas nedaudz piekoriģēt un teikt: no pagājušajiem Ikara svētkiem līdz šī gada svētkiem. Veidojas tradīcija - atskatīties uz gada laikā paveikto. Arī šoreiz, nedēļu pirms svētkiem, notiks divu dienu svētku ievadpasākumi.

Visu šo gadu norisinājušies intensīvi labiekārtošanas darbi vecajā domes ēkā, kas tagad dod mājvietu uzreiz divām iestādēm. 1. stāvā - Sociālā atbalsta centram, bet 2. stāvā - Jauniešu mājai „Priekule”. Tā būs hosteļa tipa naktsmītne ar visām mūsdienu ērtībām.

31.jūlijā pulksten 14 tiks pārgriezta atklāšanas lente, skanēs uzrunas, vēlējumi. Ikviens aicināts izstaigāt renovētās telpas, kā to allaž dara atvērto durvju dienu pasākumā. Pēc svinīgās atklāšanas, turpat norisināsies Ingas Raškovas jaunākās burtnīcas „Priekules saimnieciskā hronika līdz 1945. gadam” atvēršana. Tas ir priekulnieces kārtējais pētījums un faktu apkopojums par Priekuli, tās cilvēkiem un saimniekošanas paradumiem pagājušajā gadsimtā.

1.augustā pulksten 21 Priekules Kultūras namā atklās izstādi „Ja Ikars lidotu pēc simts gadiem”. Tajā būs aplūkojami bērnu darbi no visas Latvijas. Pēc tam paliks nedēļa, lai līdz Ikara svētku dienai noskaidrotu skatītāju balvas ieguvēju.

1.augustā pulksten 22 pie Priekules kultūras nama skanēs tradicionālais brīvdabas koncerts „Laternu stundā”. Pirms trim gadiem, iedibinot šo tradīciju, aicinājām piedalīties novadniekus. Togad atsaucās komponists Ēriks Ešenvalds un soprāns Antra Bigača. Pagājušajā gadā Ivo Fomina grupā līdzās pazīstamajam mūziķim uzstājās priekulnieki - brāļi Hanzovski. Šogad, tradīciju turpinot, grupas „Jauna diena” sastāvā dzirdēsim arī priekulnieku Andi Retējumu un gramzdenieku Guntaru Ķervi. Rietot saulei, starp kokiem iedegsies krāsainas laternas, kas atblāzmosies strūklakas dīķī. Ikara svētku ieskaņas koncerts būs sācies. Kā skaņu vēstnesis lielajām svinībām pēc nedēļas.

Gundars Venens, Priekules novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītājs

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mēmais kīno

Nav rakstīts kāda filma būs
http://www.priekulesnovads.lv/pasakumi/brivdabas-nakts-kinoseanss-pie-priekules-kulturas-nama
,bet jāaiziet.

pirms 5 gadiem, 2015.07.23 18:13

mēmais kīno

Filma atcelta, kur lai liek iepirkto alu?
http://www.priekulesnovads.lv/pasakumi/brivdabas-nakts-kinoseanss-pie-priekules-kulturas-nama

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 18:26

Priekules novadā