Mēģinās saglābt brūkošo ceļu 1

Ne vēlāk kā 6. augustā jāsāk ceļa Ezere–Embūte–Grobiņa remonts astoņu kilometru posmā no Knīveru pagrieziena pie Priekules virzienā uz Liepāju, sola VAS "Latvijas Valsts ceļi" Kurzemes reģiona direktora vietnieks Kaspars Ķēniņš.

Līgums par sabrukušā melnā seguma uzturēšanu noslēgts ar iepirkumu konkursā uzvarējušo firmu SIA "8CBR" no Smiltenes. VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) amatpersonas gan uzsver, ka tas nav ceļu remonts, kas sniegs ilgtermiņa risinājumu. Izvēlētā tehnoloģija ir līdzīga, kā nesen remontētajā šosejas Rīga–Liepāja posmā pie Grobiņas – tiks uzliets bitu­mens, ko noklās ar šķembām, skaidro LVC Kurzemes reģiona Liepājas nodaļas vadītāja Baiba Kampmane.

Remonts vairāk uzlūkojams kā ceļa saglabāšana, ne atjaunošana. Taču savā ziņā tas esot process, kas ar vismazākajiem iespējamiem līdzekļiem ļauj iegūt ilgāk noturīgu rezultātu, skaidro LVC pārstāve. K. Ķēniņš norāda, ka šī tehnoloģija ceļu remontā tiek izmantota visā Latvijas teritorijā. Gadījumu pie Grobiņas varot uzlūkot par atsevišķu uzņēmēju neveiksmi, kopumā metode sevi attaisnojusi.

B. Kampmane atgādina, ka nevajag visu vainu par izveidojušos situāciju pie Grobiņas uzvelt SIA “Aizputes ceļinieks”, kas nodevis ceļu ekspluatācijā. Beidzoties garantijas termiņam, 2011. gadā veikta virsmas apstrāde, to darījis AS “Latvijas autoceļu uzturētājs”. Tieši no viņiem būtu jāprasa atbildība par ceļa stāvokli, kāds tas ir pašlaik. Tā dēvētā ceļu “svīšana” neesot ārkārtas parādība – ja uzturētāji laikus veic atbilstošus pasākumus, tad tik lielām problēmām nevajadzētu būt. 


Vairāk 1. augusta "Kursas Laika" numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

...

Foto tās nav tās sliktākās bedres ir vēl daudzas sliktākas

pirms 9 gadiem, 2012.08.02 15:58

Priekulē