Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kustības par Eiropas naudu

Kalētos, Bunkā, Purmsātos, Gramzdā un Priekulē reizi nedēļā notiek senioru vingrošanas nodarbības, kas ir Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta ''Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi'' sastāvdaļa. ''Kursas Laiks'' apciemoja Priekules seniorus, lai noskaidrotu nodarbību vajadzību.

Jūt nepieciešamību vingrot

Priekules seniore Milda Ozoliņa atzīst, ka uz vingrošanas nodarbībām Priekules sporta hallē nāktu arī biežāk nekā vienu reizi nedēļā. ''Šādas nodarbības ir vajadzīgas viennozīmīgi. Es esmu apmeklējusi divas no trīs nodarbībām. Nāku, kad esmu mājās – Priekulē,'' stāsta pensionāre.

Viņa aicinājusi arī savas paziņas piedalīties un cer, ka nākotnē zālē būs vairāki desmiti vingrotāju. ''Tos vingrojumus, kurus esmu apguvusi, izpildu arī mājās,'' saka M. Ozoliņa.

Viņa uzsver, ka, beidzoties rudens darbiem, pensijas vecuma cilvēkiem ir ierobežots kustību daudzums. Ziemas laikā iemeslu kaut kur doties un kustēties ir maz, bet ar pastaigu ik pārdienas uz veikalu noteikti esot par maz.

Senioriem – sava programma

''Vingrošana senioriem kardināli atšķiras no jauniešu nodarbībām, jo mērķis šīm nodarbībām ir pavisam cits – veselības stāvokļa uzlabošana,'' skaidro nodarbību vadītāja Liene Sokolovska.

Nodarbības struktūra gan neatšķiras – tā notiek kā jebkura cita vingrošana. Sākas ar iesildīšanos, tad ir vingrojumi ar sporta hallē pieejamo inventāru – gan ar bumbām, gan hantelēm. Nodarbības beigās ir staipīšanās. Tās muskuļu grupas, kas tiek nodarbībā trenētas, noslēgumā izstaipa. ''Senioriem izstiepšanās un liekšanās vingrinājumi ir ļoti nozīmīgi,'' uzsver L. Sokolovska.

Trenere arī norāda, ka cilvēkam, kurš nolēmis, ka vingrošana var uzlabot viņa veselības stāvokli un ikdienas pašsajūtu, nevajadzētu uzreiz mesties sportā ar lielām slodzēm. ''Nepārdomāta pirmā vingrošana ar lielu fizisku slodzi senioram var beigties ar bēdīgām sekām. Tādēļ jau ir treneris un nodarbības, kur slodze ir sabalansēta un iespējams jautāt padomu,'' norāda L. Sokolovska.

Nodarbību ciklā ir ietverti dažādi vingrinājumi uz krēsla, soliņa un grīdas. Tos, apgūstot izdarīt pareizi, var pildīt arī mājās, protams, atbilstoši iesildoties. ''Viens no būtiskākajiem faktoriem ir taisna mugura, uzsākot vingrinājumu, bet ir arī citi knifi, kas jāzina, lai vingrotu pareizi. Nozīmīga ir pareiza stāja ikdienā, kā arī elpošana. Arī nodarbībās mums ir elpošanas vingrinājumi,'' pastāsta trenere.

Plašāk lasiet 2. novembra ''Kursas Laikā''!

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Priekules novadā