Kurzemes pusē tūkstošiem strazdu noēd ķiršus

Sākoties migrācijai, tūkstošiem putnu lieli strazdu bari noēd ķiršus Kurzemes pusē, šodien ziņo laikraksts "Neatkarīgā".

Pret putnu sirojumiem nelīdzot ne putnu biedēkļi ne koku zaros iesietas lentas. Priekules novadā, Kalētos putnu esot tik daudz, ka no rīta, kad tie dodas sirojumos no kādas saliņas dīķī, debesīs paceļoties gluži kā melns mākonis. Savukārt pārvietošanās skaļuma ziņā, putnu milzīgie bari atgādina lidmašīnas nosēšanās troksni, vēsta laikraksts.

Ornitologs Viesturs Ķerus skaidro, ka strazdu bari vasaras otrajā pusē Latvijā ir normāla parādība. Putni ir izaudzinājuši mazuļus un uzsākuši migrāciju no Eiropas ziemeļiem. Galvenais kritērijs apmešanās vietām ir barības pieejamība. Vasaras otrajā pusē strazdi barojas ar augļiem un ogām, nevis kukaiņiem. Tas tāpēc, ka augļus un ogas vieglāk iegūt.

Putni dosies prom, kad būs uzkrājuši pietiekami daudz enerģijas, vai arī būs izsmēluši barības rezerves.

Cīnīties ar strazdiem esot ļoti grūti, jo nelīdz tradicionālās metodes. Vienkāršākais veids, kā pasargāt ogu ražu no putnu uzlidojumiem, esot tās apklāt kokus ar plēvi vai tīklu, vēsta "Neatkarīgā".

Pievieno komentāru

Priekules novadā