Krotē tapusi mazā Gaismas pils 9

Lāčplēša dienā Bunkas pagastā apmeklētājiem durvis pirmo reizi vērusi jaunuzceltā Krotes bibliotēka. Daži nepacietīgākie centās pierunāt vadītāju nekavējoties ļaut izmantot bibliotēkas pakalpojumus.

“Tas ir izcils gadījums šajos laikos,” tā jaunas bibliotēkas uzcelšanu vērtē Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba. Viņa uzsver, ka bibliotēkai Krotē ir labas tradīcijas, tajā glabājas izcils novadpētniecības fonds, izveidojušās veiksmīgas pasākumu tradīcijas. Nu modernajās telpās būs iespēja strādāt vēl ražīgāk, uzskata I. Erba.

Krotes bibliotēkas vadītāja Lita Vēkause ar prieku izrāda plašās un mājīgās telpas. Pirmie nepacietīgākie apmeklētāji jau nekavējoties gribējuši sākt izmantot lasītavu, kurā izvietoti datori ar interneta pieslēgumu, smaida L. Vēkause.

Priekštelpā un tālāk nelielā hallē izvietota pirmā izstāde – Lilijas Eisteres rokdarbi daudzveidīgās tehnikās. Plānots, ka drīzumā tur varētu izstādīt Irinas Tīres fotogrāfijas. Izveidota atsevišķa mūžizglītības telpa. Tā būs ne tikai kā konferenču zāle – mēģinājumi varēs notikt folkloras kopai un dramatiskajam kolektīvam, varēs rīkot koncertus, iecerējusi bibliotēkas vadītāja. Arī viņa pati tiks pie atsevišķa neliela kabineta, ēkā būs palīgtelpas darbiniekiem.


Grāmatas gan vēl jāatgādā uz jaunajām telpām, darba pilnas rokas, neslēpj L. Vēkause. Grāmatu krātuve ir ar ugunsdrošām sienām un durvīm. Bibliotēkā tiks ierīkota arī atsevišķa muzeja telpa.
Vēl bibliotēkai jāsagādā tehniskais aprīkojums. Lai atrastu tam līdzekļus, ir doma nākamā gada sākumā startēt projektu konkursā, stāsta L. Vēkause.

Pieredzējusī bibliotekāre ar 44 gadu darba stāžu Ausma Klaka atzīst, ka krotenieki var būt gandarīti, ka atdzimst Krotes muižiņa. “Esmu tik priecīga un pārsteigta, ka Krotē tapusi mazā Gaismas pils!”

Pievieno komentāru

Komentāri 9

ATCERĒSIMIES UN PASMAIDĪSIM = SIRDS GAIŠA K

lai Krotei izdodas visās jomās! šķiet, enerģētiskais lauks, kas sen dienas jau vijas ap Kroti, atkal dod spēku darītājiem un laba vēlētājiem!

pirms 11 gadiem, 2009.11.14 06:15

jā, būtībā, mum taču ir par ko priecāties - kāpēc sūkstīties par to, kā nav... šajās dienās acerēsimies, ka SMAIDS RADA SMAIDU un viedos Liepiņa vārdus

pirms 11 gadiem, 2009.11.14 06:11

kaimiņiene

Gaišā mājā gaišas domas un darbus.... Lai mūs visus, tuvos un tālos kroteniekus, vieno Krotes muižiņa- skola, bibliotēka, halle. Tā ir zīme, ka mēs dzīvosim! Paldies Edgaram un Dainai!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.13 21:00

vadītāja

Paldies par jaukajiem komentāriem. Gaidīšu visus ciemos!

pirms 11 gadiem, 2009.11.13 10:21

labi

jauki, ka šajos laikos notiek arī kaut kas labs

pirms 11 gadiem, 2009.11.12 23:04

Malači!

Lai veiksme un prieks !Jūs sen to esat pelnījuši! Kas nekaitētu ,ka katrā nomaļā vietiņā būtu sava -gaismas pils!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.12 15:33

Priekules novadā