Kritēriji izplūst

Mūzikas un mākslas skolu vadība algu šogad saņem ne no valsts, bet pašvaldības budžeta. Pāvilostā gan mūzikas, gan mākslas skolas direktoriem slodze un alga samazināta uz pusi, Nīcas mūzikas skolā viss paliek pa vecam, Priekules novadā – atšķirīga pieeja.

Pārņemot direktorus, pašvaldībām atklājas vēl viena problēma – pie viena darba devēja nedrīkst strādāt vairāk kā 40 stundas nedēļā, bet nereti pagastā viens un tas pats cilvēks ir gan skolotājs, gan koncertmeistars, gan dažādu ansambļu vadītājs.

Priekules novadā ir divas mūzikas un mākslas skolas (MMS) – Priekulē un Kalētos. Iepriekš direktoru algu starpība bija 10 latu, tagad – 90, jo Priekules MMS direktores alga palielināta, bet Kalētu MMS direktorei atalgojums sarucis, jo samazināta slodze, lai arī alga palikusi iepriekšējā. Priekules MMS direktorei pie "pērnās algas" klāt nākuši 35 lati, kas iepriekš bija vietniecei, kurai 0,2 slodzes samazināja uz 0,1.

Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska uzskata, ka nepieciešams izstrādāt vienotu darbinieku novērtējuma sistēmu. Šoreiz vajadzējis risinājumu atrast ātri.

Liepājas Arodbiedrību centra vadītājs Toms Meiers norāda, ka nepieciešams iepazīties ar darba līgumu, amata aprakstu, lai varētu spriest par konkrēto situāciju, taču izklausoties, ka darba devējs nevar pamatot, kāpēc tiek samazināta slodze.

Plašāku tēmas izklāstu lasiet 2. marta "Kursas Laika" numurā.

Pievieno komentāru

Priekulē