Konkursā "Mūsu mazais pārgājiens" atzinība arī kalētniekiem

Trešdien, 28. novembrī, Mežaparka estrādes telpās notika Latvijas skolu jaunatnes konkursa „Mūsu mazais pārgājiens” noslēguma pasākums, kura laikā Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns apbalvoja konkursa laureātus. Apbalvošanas pasākumā konkursa dalībniekiem bija iespēja apskatīt izstādes „Iepazīsties-Koks!” ekspozīciju, apmeklēt radošās darbnīcas un iepazīt koku pavisam no jauna, kā arī gatavot no koka mūzikas instrumentus un muzicēt kopā ar grupu „Pulsa efekts”.

Šā gada konkursa „Mūsu mazais pārgājiens 2012” mērķis bija pievērst bērnu un jauniešu uzmanību koka daudzveidīgajiem izmantošanas veidiem un meža nozares devumam Latvijā. Konkursa komisija tās priekšsēdētāja rakstnieka un publicista Ērika Hānberga vadībā izvērtēja 105 kolektīvu darbus: 36 darbus 1.-4.klašu grupā, 31 darbu 5.-9.klašu grupā, 4 darbus 10.-12.klašu un profesionālo izglītības iestāžu grupā un 34 darbus interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā.

1.-4. klašu grupā atzinību saņēmuši arī Kalētu pamatskolas 3.klase.

Konkursa dalībniekiem bija jāveic literatūras un citu informācijas avotu izpēte par meža nozares devumu savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā. Jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā, jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).

1.-3. vietu ieguvēji saņēma balvā apmaksātus transporta pakalpojumus ekskursijai pēc pašu izvēlēta maršruta, savukārt atzinību ieguvušie dalībnieki saņēma specbalvas. Visi konkursa dalībnieki, vairāk nekā 2000 bērni un jaunieši no visas Latvijas, par dalību konkursā saņēma atstarotājus ar konkursa logo.

Šogad konkurss notika jau sesto reizi, konkursu organizēja Zemkopības ministrija sadarbībā ar biedrību „Zaļās mājas”.

Iepriekšējos gados konkursa dalībnieki apzināja Latvijas mežos sastopamās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, iepazinās ar koksnes izmantošanas veidiem un ieguva plašākas zināšanas par meža nozari un tās nozīmi tautsaimniecībā. Tāpat dalība konkursā veicināja izpratni par klimata izmaiņām Latvijā un pasaulē un meža nozares devumu klimata izmaiņu mazināšanā un meža daudzveidīgajām bagātībām Latvijā.

Pievieno komentāru

Priekulē