Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursā "Atdzimt no pelniem" godinātas arī sievietes no Priekules un Durbes

Noslēdzies konkurss "Atdzimt no pelniem", kur godinātas tika arī Liepājas puses pārstāves Svetlana Marksa un Ilze Zeiburliņa no Priekules, kā arī Evija Kopštāle no Durbes.

Ceturtdien vakarā jau ceturto gadu pēc kārtas tika pasniegta Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes iedibinātā balva "Atdzimt no pelniem". Šogad par galveno laureāti kļuva Biruta Čamāne no Ilūkstes. Balvas mērķis ir cildināt Latvijas sievietes un veicināt sieviešu savstarpējo solidaritāti. Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar uzņēmīgo sieviešu biedrību "Līdere" un A/S "Dzintars".

S. Kalniete: "Šī gada 33 balvas pretendentes ir sievietes ar īpaši spilgtiem dzīves stāstiem un spēju nesabrukt vislielāko pārbaudījumu priekšā. Tieši otrādi, grūtības viņām ir bijis atspēriena punkts, lai sāktu no nulles un kļūtu par radošām, veiksmīgām uzņēmējām. Es kārtējo reizi pārliecinājos, ka īstā Latvija nav grūtdieņu un vaimanātāju valsts. Īstā Latvija var!".

Uzņēmējdarbībai balvas galvenā laureāte Biruta Čamāne pievērsās pēc tam, kad viņas vīrs cieta negadījumā un bija spiests sākt lietot ratiņu krēslu, lai varētu pārvietoties. Par spīti grūtībām, Čamānes kundze nebaidījās uzņemties atbildību, mācīties un kļuva par veiksmīgu uzņēmēju, kuras vadītais viesu nams "Pie torņa" ir kļuvis par iecienītu atpūtas vietu Ilūkstes iedzīvotājiem un viesiem.

Konkursa dalībniecēm savas simpātiju balvas pasniedza žūrijas locekles biedrības "Līdere" valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna, A/S "Dzintars" tirgzinības un franšīzes nodaļas vadītājas vietniece Elīna Lukjanoviča, bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile, Iecavas sieviešu kluba "Liepas" valdes priekšsēdētāja Agita Hauka, Latvijas Lauku sieviešu apvienības padomes priekšsēdētāja Rasma Freimane un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis. 

Kopumā balvai šogad tika pieteiktas 33 pretendentes no visiem Latvijas reģioniem. Konkursa uzvarētāja saņēma naudas balvu: 1000 latus un piemiņas zīmi; savukārt 15 labākās balvas pretendentes saņēma Sandras Kalnietes uzaicinājumu 2014. gada sākumā apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē.

Mārtiņš Spravņiks Parlamentārais asistents

Pievieno komentāru

Priekules novadā