Kalētu pamatskolai mainīs jumtu

Kalētu pamatskolā plānoti remontdarbi – vecā jumta nomaiņa. Līdz mācību gada sākumam gan diez vai to izdosies paveikt.

Konkursā par jumta nomaiņas darbu veikšanu uzvarējusi firma no Grobiņas – SIA “RK Lauktehnika”, informē Priekules novada domes priekšsēdētājas vietniece Agrita Driviņa.
Remontdarbiem tiks izmantoti līdzekļi, kas pašvaldībām piešķirti, realizējot administratīvi teritoriālo reformu. Lielākā daļa no tiem Kalētos izlietota sporta zāles celtniecībai, piesaistot vēl papildu finansējumu, bet aptuveni 40 tūkstoši latu rēķināts izlietot skolas jumta nomaiņai, stāsta A. Driviņa.

“Galavārds par naudām vēl nav pateikts,” atzīst pašvaldības pārstāve. Pievienotās vērtības nodokļa pieauguma dēļ gada sākumā sadārdzinājušās sporta zāles celtniecības izmaksas, tāpēc cipari vēl jāprecizē un jāvienojas, vai jumtu mainīs pilnībā visai ēkai vai arī pa daļām.

Līdz 1. septembrim ieejas daļai jumtu varētu paspēt nomainīt, taču turpmākie darbi notiks jau mācību gada laikā. “Ja būvniecību veic korekti, tad tas netraucēs,” pārliecināta A. Driviņa.

Kalētu pamatskolas direktore Agrita Purviņa stāsta, ka tieši šis jautājums viņu satraucis visvairāk, jo darbu uzsākšana kavējusies administratīvi teritoriālās reformas dēļ. Tomēr būvnieki direktori  mierinājuši, ka uztraukumam nav pamata.

Par bērnu drošību tiks domāts pirmām kārtām. Arī jumtu uzreiz visu nenoplēsīšot, atsegtajās vietās izmantos plēvi, kas droši pasargājot no mitruma un bojājumiem pārējo ēkas daļu, par celtnieku plāniem stāsta A. Purviņa.

Direktore apliecina, ka skolai jauns jumts prasījies jau labu laiku. “Nav tā, ka varēja zvaigznes skaitīt, bet ik pa brīdim ķibeles ar jumtu bija.”  Pagājušajā vasarā direktores kabinets bijis ūdens peļķēs, arī kādā klasē bijis līdzīgi. Vecais šīfera jumts ik pa laikam remontēts un lāpīts.

Plašāk lasiet trešdien, 5. augustā, laikrakstā “Kursas Laiks” 

Pievieno komentāru

Priekules novadā