Kalētos var sastapt "ziloni"

Viss "pa lielam" pabeigts, tikai pašvaldības ugunsdzēsēji vēl cītīgi braukā laistīt apstādījumus, apliecina Justīne Tilgale, kura dzīvo Liepu alejā 3a. Ar Lielās talkas organizatoru un pašvaldības atbalstu labiekārtoti divi pagalmi.

Ja kāds grib "paķert uz muļķi" un prasa, kur Kalētos var sastapt ziloni, nevajag samulst, bet droši atteikt – Liepu alejas 3. nama pagalmā! Koši dzeltens ir slīdkalniņš, kas no sāniem izskatās kā zilonis. Milzīgs nav, bet zināma šļūkšana sanāk. Turpat netālu izveidota lapene – vēl jāgaida, kamēr pusaplī sapītās klūgas iesakņosies, dzīs lapas. Kāds nav varējis sagaidīt, kad varēs slēpties lapenē, un izstiepis laukā arī telti. Netālu no tās pie viena no daudzajiem iestādītajiem kociņiem – lejkanna. Pagalmu vienā pusē norobežo mājas, otrā – klajāka vieta. Lai vējš tomēr pa taisno neieskrietu pagalmā, veidoti stādījumi gar apmali.

"Ja tiks izsludināts nākamais konkurss, tas notiks pavisam drīz – septembrī vai oktobrī. Rudenī konkurss, darbi pavasarī," atgādina Lielās talkas pagalmu labiekārtošanas projekta vadītāja Andra Miklucāne.

Liepu alejas 3 un 3a pagalma labiekārtošanas projektu rakstīja Elita Jaunzeme no Vietējās iniciatīvas grupas, līdzdarbojoties mājas vecākajai Solvitai Ķerķei. Kalētnieku projekts uzvarēja Lielās talkas pagalmu konkursā Kurzemē un ieguva gan tūkstoš latu un studentu idejas un speciālistu konsultācijas, gan vēl papildus kā ziedojumu basketbola grozu un divas KSIL rotaļu iekārtas, bet no AS "Latvijas valsts meži" – stādāmo materiālu gandrīz 400 latu vērtībā.

"Zaļumi jau galvenais – kociņi ieaugs, zālīte sadīgs. Iepriekš bērni gāja uz bērnudārza rotaļu laukumu, te jau nekā nebija. Tagad te spieto, ka biezs – veidojas tāds kā sava pagalma patriotisms," teic Justīne Tilgale un piebilst – sen jau nekas te nebija darīts. Rotaļlaukumi abpus bērnudārzam tika izveidoti pirms diviem gadiem, Vietējās iniciatīvas grupai piesaistot gandrīz 14 tūkstošus no Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai.

Pievieno komentāru

Priekulē