Kalētos pieņem budžetu

Kalētu pagasta budžetā ienākuma nodokļa prognozes un dotācijas ir sarukušas par aptuveni 40 tūkstošiem, budžets ir mazliet virs 310 tūkstošiem latu.

Pašvaldības vadītāja Agrita Driviņa stāsta, ka rakstīs vēstuli Finanšu ministrijai ar skaidrojumu, ka nav iespējams pieprasītajā apjomā samazināt atalgojuma fondu. Tā jau atcelti visi remontdarbi, labiekārtošanas darbi.

“Minimālā alga jāceļ, bērnudārza audzinātājām algu jāsāk maksāt. Mums nebija ne prēmiju fonda, ne papildu atvaļinājumu, katrā nozarē strādā pa vienam, tur arī nav, ko īsināt,” skaidro A. Driviņa. Lai arī pagasta darbinieku algas piesaistītas minimālajai ar koeficientu, šogad “sistēma paliek neizmantota”. Tas nozīmē, ka nav iespējamā algu pieauguma par 12 procentiem.

Būtiski augusi maksa par bērna uzturēšanos pašvaldības bērnudārzā – 33 latu vietā kaimiņiem būs jāmaksā 70 latu. Reālās izmaksas esot 88 lati, bet tik lielu rēķinu nepiesūtīšot. Pēc neoficiālas vienošanās, topošā Priekules novada robežās netiek paaugstināta maksa par skolēnu izglītošanos pamatskolā – paliek 12,08 lati, lai arī valdība ir atcēlusi griestus un varētu prasīt visus 40. “Ja par kādu kalētnieku, teiksim, Rīgas skola piestādīs rēķinu par četriem simtiem, arī mums būs jāpārskata lēmumi,” pieļauj A. Driviņa.

Pievieno komentāru

Priekules novadā