Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kalētos apvienos pamatskolu ar mūzikas un mākslas skolu

Priekules novada dome lēmusi no nākamā mācību gada apvienot Kalētu pamatskolu un Kalētu mūzikas un mākslas skolu, aģentūru LETA informēja Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska (VL-TB/LNNK).

Pēc apvienošanas mācību iestādes nosaukums būs Kalētu mūzikas un mākslas pamatskola.

Kā skaidroja V. Jablonska, mācību iestāžu apvienošanu skolas audzēkņu un pedagogu ikdienā un mācību procesā neko nemainīs - abas skolas jau līdz šim darbojušās vienā ēkā. Apvienošana ļaus ietaupīt administratīvos resursus.

"Ideja par abu skolu apvienošanu virmoja jau ilgāku laiku. Kad bijusī mūzikas un mākslas skolas direktore aizgāja strādāt citur, viņas pienākumus sāka pildīt pamatskolas direktore. Šo divu gadu laikā esam secinājuši, ka apvienošana ir loģisks solis, jo skolas atrodas vienā ēkā, tām ir viena infrastruktūra un tie paši tehniskie darbinieki," skaidroja pašvaldības vadītāja.

Mūzikas un mākslas skolu Kalētos apmeklē ap 60 audzēkņi - ne tikai Priekules, bet arī citu apkārtējo novadu bērni.

Priekules pašvaldība pavisam pieņēmusi trīs lēmumus par izmaiņām izglītības jomā no nākamā mācību gada. Nolemts šoruden Virgas pamatskolā vairs neuzņemt 7. klasi, jo tajā mācītos vien trīs bērni. Viņi varēs mācības turpināt Priekules vidusskolā vai kādā citā tuvākā izglītības iestādē. 8. un 9. klases skolēni gan mācības Virgas pamatskolā varēs pabeigt, bet nākotnē, iespējams, Virgas pamatskolu varētu reorganizēt par sākumskolu, kurā mācītos skolēni no 1. līdz 6. klasei.

Priekules novada dome iepriekš lēma līdz šī gada 31. jūlijam slēgt Gramzdas pamatskolu, kurā būtiski samazinājies audzēkņu skaits.

Pievieno komentāru

Priekules novadā