Jaunsargi gatavojas Kalētu kausa izcīņai

1. martā pie Kalētu pamatskolas Priekules novadā notiks starptautiskās sacensības skolēniem "Kalētu kausa izcīņa 2012", informē organozatori.

Starptautisko sacensību mērķis ir pilnveidot jaunsargu fiziskās un militārās iemaņas, izkopt prasmi strādāt komandā un iemācīt rīkoties jebkurā ekstremālā situācijā.

Komandām būs jāpierāda savas spējas un jāsacenšas vairākās disciplīnās: ugunskuru sakraušana pēc fotogrāfijas, to iekuršana; mantu meklēšana noteiktā teritorijā; "zirneklis" – prasme izlīst caur sasietām virvēm; slēpošana – visa komanda uz vienām slēpēm; šaušana ar pneimatisko ieroci vai šautriņu mešana kustīgā mērķī, granātas mešana no dažādiem stāvokļiem; pārvietošanās pa kustīgām figūrām, celiņiem; zirga ragavu vilkšana; atjautības uzdevumi un daudzi citi aizraujoši un nopietni uzdevumi zināšanu un prasmju pārbaudei.

Par sacensību kausu un pirmajām trijām vietām cīnīsies aptuveni 100 skolēni vecumā no 12 līdz 15 gadiem (ieskaitot) no Priekules, Aizputes, Vaiņodes, Grobiņas, Nīcas, Rucavas, Durbes, Liepājas, Pāvilostas un citiem Latvijas novadiem, kā arī Lietuvas komanda no Skodas pilsētas vidusskolas. Katru skolu pārstāvēs komanda sešu dalībnieku sastāvā.

Sacensības organizē Priekules novada Kalētu pamatskola sadarbībā ar Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra (RJC) Jaunsardzes departamenta Jaunsardzes 1. novadu. Sacensību koordinatore – RJC Jaunsardzes departamenta (JD) Jaunsardzes 1. novada jaunsargu instruktore Daina Garoza.

Papildu informācija par sacensībām – RJC JD Jaunsardzes 1. novada jaunsargu instruktore Daina Garoza, tālr. 26165855.

Pievieno komentāru

Priekulē