Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izvērtē Lejaskurzemes stāstnieku sniegumu pirms fināla Rīgā

Visas Lejaskurzemes stāstnieku vārdā Solveiga Pētersone teic paldies Krotes Kronvalda Ata pamatskolai un īpaši Līgai Strēlei par pasākuma mājvietu un lielisko atmosfēru 8.novembra pēcpusdienā, kad Krotē satikās vairāk kā 40 stāstnieku no visas Lejaskurzemes: Liepājas, Kalētiem, Bārtas, Gramzdas, Gaviezes, Priekules, Durbes un Grobiņas, lai mērotos savā stāstītprasmē, pārsteigtu žūriju, klausītājus un nokļūtu lielajā stāstnieku finālā Rīgā 30. novembrī.

Šogad, ņemot vērā stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa” pieaugošo popularitāti no gada uz gadu, pirmo reizi konkurss notika vienlaicīgi divās vecuma grupās. Konkursantus vērtēja pieredzes bagāta, kompetenta un atraktīva žūrija: folkloras kopas „Atštaukas” vadītāja Ināra Kalnarāja, Priekules novada kultūras dzīves vadītājs Gundars Venens, Latvijas stāstnieku ķēniņiene 2011 Anna Elizabete Stūre, Grobiņas Skolēnu interesū centra metodiķe Aija Niedola un Bunkas kultūras nama vadītāja Malda Andersone.

Uz Latvijas stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa” finālu Rīgā dosies Alīna Nellija Sedola no Kalētu pamatskolas folkloras kopas „Vārtava” (skolotāja Mārīte Žiemele), Artis Papirtis no Ata Kronvalda Durbes vidusskolas (skolotājas Solvita Aigare, Inguna Vonda), Dārta Vucena no Liepājas BJC folkloras kopas „Ķocis” (skolotāja Solveiga Pētersone), Sindija Mierture un Monika Stepiņa no Krotes Kronvalada Ata pamatskolas folkloras kopas „Traistēni” (skolotāja Līga Strēle), Valts Kālis no Grobiņas pamatskolas (skolotāja Gunta Katlapa), Līva Aigare un Edijs Klievēns no Grobiņas SIC folkloras kopas „Dzērvīte” (skolotāja Antra Arnolda), Daniels Innis no Gramzdas pamatskolas folkloras kopas „Jumītis” (skolotāja Skaidra Klasiņa), Alise Freiberga no Grobiņas pamatskolas (skolotāja Inese Antāne), bet Arnim Arnoldam no Grobiņas SIC folkloras kopas „Dzērvīte” un Leldei Cinovskai no Grobiņas pamatskolas priekšā daudz atbildīgāks uzdevums - Ķēniņu cīņas.

Šobrīd Latvijas stāstnieku Ķēniņienes tituls 2012 pieder grobiņniecei Anetei Kālei, kura pagājušā gada konkursā ar emocionālu stāstījumu pārliecinoši uzvarēja konkurentus.

"30.novembrī turēsim īkšķus, lai Arnim un Leldei izdodas paturēt titulu Lejaskurzemē!" atgādina S.Pētersone. Par Stāstnieku ķēniņa titulu var sacensties dalībnieki, kas Dižā stāstnieka nosaukumu ieguvuši 3 reizes. Stāstnieku ķēniņa titulu var iegūt gan jaunākajā, gan vecākajā dalībnieku grupā. Jaunākās grupas Stāstnieku ķēniņš var pretendēt uz Stāstnieku ķēniņa titulu vecākajā grupā, ja, turpinot piedalīties stāstnieku konkursā vecākajā grupā, ieguvis divus Dižā stāstnieka nosaukumus. Ķēniņu cīņā neuzvarējušie var piedalīties ķēniņu sacīkstēs nākamajā gadā.

Pievieno komentāru

Priekules novadā