Ikara svētkos Priekulē lido un kāpj kokos 9

Priekulnieki lepojas, ka viņiem bijis savs Ikars – kalējs, kurš mēģinājis lidot ar paštaisītu ierīci, tāpēc par godu viņam nosaukuši svētkus pilsētā. Kā jau Ikara svētkos pieklājas, visi, kuriem bija vēlēšanās un maciņš ļāva, devās panorāmas lidojumos virs pilsētas.

Kam tik augstu spārnos pacelties neizdevās, varēja mēģināt ar arboristu palīdzību uzrāpties kokā un palūkoties no vairāk nekā desmit metru augstuma. Liepājnieki Uldis Šmits un Vaironds Bitenieks kāpa kokos paši un ierādīja to arī brīvprātīgajiem drosminiekiem. Par kokkopja profesiju lielu interesi izrādīja 22 gadus vecais priekulnieks Jānis Melderis. Viņš pārliecinājies, ka, kāpjot kokā ar īpaša aprīkojuma palīdzību, lielākā slodze iznāk rokām.

Savukārt radošajās darbnīcās Ikara svētku dalībniekus mudināja pašu rokām īstenot daudzveidīgas mākslinieciskas ieceres. Kā pastāstīja mākslas skolotāja Kristīne Cukura, auduma apdruku citiem ierādījuši priekulnieki, kuri paši to apguvuši mākslas nodarbībās. Puišus vairāk interesēja figurēšanas darbnīca, kur ar zāģīti varēja izzāģēt dažādas figūriņas no putuplasta, bet vecāki ar bērniem labprāt kopīgi veidoja mālu.

Svētkos netrūka arī citu izklaižu un prieku gan miesai, gan garam. Bērni uz pilnu klapi priecājās atrakciju laukumā, daudzi vizinājās ar poniju. Tirdziņā varēja nopirkt skaistas un sadzīvē derīgas lietas. Ciemiņi no tālākām zemēm veidoja pat visai iespaidīgus pinumu, rotu un māla trauku krājumus.

Gan jauni, gan veci baudīja koncertus, pētīja izstādes. Svētku laikā daudzi atzina, ka satikuši sen neredzētus paziņas. Priecīgi par tikšanos un sadziedāšanos koncertā bija jelgavnieks Edgars Šķerbergs un liepājnieks Jevgeņijs Šeršņovs. “Dzīve mūs izšķīra, bet Priekulē atkal satikāmies,” priecājas Jelgavas baptistu draudzes kora koncertmeistars E. Šķerbergs. Savukārt draugs Jevgeņijs ar kundzi Ingrīdu koncertā pārstāvējuši Liepājas Pāvila baptistu draudzes kori.

Komponists Ē. Ešenvalds pirms autorkoncerta vēl paguva nokļūt “cietumā”. Jāatzīst – gan ne tādā, kas joprojām darbojas. Svētku laikā “cietums” bija tapis vienā no Zviedru vārtu telpām, apmeklētāju tam netrūka. Ne mazums bija arī drosminieku, kuri gribēja nofotografēties skeletu tuvumā. Daži pat atļāvās bildēties to apkampienos. Kā pastāstīja “cietuma uzraudze” Laura Šēle, ideja par stilizētā “cietuma” izveidošanu pieder priekulniekam Modrim Dzintaram.

Kamēr tētis pētīja cietumu, Ē. Ešenvalda meitas Emīlija un Elizabete kopā ar mammu Inesi un omi Elvīru pētīja bērnu un pieaugušo kopīgi veidoto mākslas izstādi citā ēkas pusē. Meitenes secina, ka viņām ļoti patikusi keramika un, līdzīgi kā mammai, apgleznotais zīds.

Savukārt komponists Ē. Ešenvalds atzīst, ka pirms koncerta vēl gribējis paspēt izjust svētku gaisotni, taču viņam ļoti svarīgs brīdis būs uzstāšanās kopā ar novadniekiem un pasaules klases mūziķiem – Valsts akadēmisko kori “Latvija”, diriģentu Māri Sirmo un solisti Kristīni Gailīti autorkoncertā. “Divas naktis negulētas, vēl bija jāsagatavo darbi. Taču liekas, ka būs labi,” atklāts pirms koncerta bija komponists.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

skolotājs-ciemiņam

Mēs jau nenoliedzam Tervita kunga spējas.Lielos vilcienos viņš spēj daudz.Droši vien viņš pats uzņemas par daudz,tāpēc viens cilvēks tik lielos pasākumos visu perfekti paveikt nevar.Vajag izvēlēties darbīgu komandu.Un šoreiz, droši vien ,ši komanda,ja tāda bija, darbu nebija līdz galam izdarījusi.Jo bieži vien sīka neizdarība atstāj nepatīkamu iespaidu par visu pasākumu.Un to jau nu neviens nevēlas.Vēlam Tervita kungam arī turpmāk daudz radošas izdomas un spēku visu paveikt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 08:20

ciemiņš

ko jūs priekulnieki vienmēr kritizējat?Tervits izdarīja varoņdarbu-tādus koru izpildījumus redzējām.Viņam ir organizatora dotības neapšaubāmi.Tos, kas dara, jūs kritizējat.žēl,.Neļāvāt viņam sporta dzīvi vadīt.lai Razma kaut ko tādu noorganizē.nekā...

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 18:45

klausītāja

Brīnišķīgas 3 dienas bija piešķirtas Priekulei.Jauki pasākumi Ikara svētkos,Jauki koru koncerti.Mazliet mūzikas uztveri traucēja sliktā pastiprinošās aparatūras skaņa.(Vai nu vainīga aparatūra,vai operatora neprasme?)Kori bija sagatavojuši brīnišķīgas dziesmas.Taču klausoties,brīžiem likās,ka dziedātāji grib demonstrēt- lūk ko mēs spējam pacelt,nevis ar savu izpildījumu caur dziesmu slavēt Dievu.Skumji palika pēc noslēguma koncerta-dievkalpojuma,kad baptistu draudžu pāvests Sproģa kungs mūs centās iebaidīt ar tuvojošos Jēzus Kristus otro atnākšanu..Arī vietējā organizatora Tervita kunga darbībā bija jūtams haotisms.Bet ,lai arī daudz ēnas,tomēr kopējais garīgais guvums bija milzīgs.Šiem pasākumiem ir jākļūst turpmāk par tradīciju Priekulei.Paldies.

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 08:02

Skolotājs

Brīniškīgie laika apstākļi,brīnisķīgās ieceres un to piepildījums- tādu bagātību priekulnieki vēl līdz šim nav izbaudījuši.Par to liels paldies svētku dalībiekiem un tiešiem izpildītājiem -gan mājiniekiem,gan viesiem.Vienīgi novada vadībai vajadzētu atrast līdzekļus kvalitatīvas apskaņojošās aparatūras iegādei,jo pašreizējā aparatūra brīžiem priekšnesumu padarīja ne visai baudāmu.Un vēl viens neliels darvas piliens-mazliet haotiskā kora festivāla pasākumu organizācija no vietējo darbinieku puses.Bet ,neskatoties uz visu,šis trīs dienas paliks neizdzēšamā atmiņā.Paldies

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 14:53

Ērikam

Ja es arī tur biju un man ļoti patika koncerts un visa koncerta gaita un arī klausītāji bija ļoti uzmanīgi,visu to uzņema ar cieņu un oateicību par neatraušanos no dzimtās vietas;Paldies Visas šis dienas bija piepildītas gan garīgi gan arī noslēguma svētbrīdī 9.augustā.

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 11:50

Juris

Pinumu Pasaules stends man ļoti, ļoti patika :) www.pinumupasaule.lv

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 22:23

piekrītu, ka tas ir daudzu gadu pat labākais koncerts , pat fenomenālaikas, Priekulē

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 20:12

sajūsma

Erika koncerts bija brīnumjauks pasākums.Sen nebija apmeklēts tik mīļš un sirsnīgs koncerts.Pēc koncerta vēl ilgi saglabājies sirdī tāds kā saviļņojums, prieks, gandarījums.Tiešām, varam būt lepni par mūsu Priekulnieku, un apbrīnot viņa talantu!

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 18:52

Priekules novadā