Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ikara svētkos ekskursiju pa industriālo Priekuli vadīs profesors Ojārs Spārītis

Ojārs Spārītis savulaik beidzis Priekules vidusskolu, studējis Mākslas akadēmijā un vairākās Vācijas universitātēs, tagad profesors Rīgas Mākslas augstskolās un 2012. gada septembrī kļuvis par Latvijas Republikas Zinātņu akadēmijas prezidentu, informē Priekules novada tūrisma organizatore Daiga Egle. Katru gadu O.Spārītis vismaz vienu reizi atbrauc uz dzimto pilsētu, turklāt katru reizi izdara kādu labu darbu savai pilsētai – vada seminārus un ekskursijas, konsultē par dažādiem vēstures un mākslas jautājumiem.

Sestdien, 10.augustā, Ikara svētku tūrisma piedāvājumā ir ekskursija, kuru vadīs O. Spārītis. Ekskursijas vadītājs ir precīzi formulējis ekskursijas tēmu - ‘’Industriālā Priekule un/vai rūpniecības iedīgļi Priekulē’’.  Ekskursija sāksies pulksten vienos no  Zviedru vārtu centrālās ieejas, šoreiz ekskursijā būs jādodas kājām, jo attālums no Zviedru vārtiem līdz Stacijas laukumam ir netāls, bet atpakaļ uz svētku centrālo norises vietu ap pulksten 15 ekskursanti tiks atvizināti ar autobusu.
Ekskursijas plāns: Zviedru vārti, Priekules muiža, kūtis, siernīca, dīķi, Lauktehnika, gateris, remontdarbnīcas. Tālāk: Dzirnavas, vilnas vērptuve, elektrības turbīna, galdniecība; Muižas krogs – pienotava, baznīca, ‘’Berlīne’’; maizes ceptuve, Gūžas darbnīcas, patērētāju biedrība; bijusī autoosta, ķieģeļu ceplis, cukurbiešu savāktuve. Noslēgumā: Dzelzceļa stacijas komplekss.

Pievieno komentāru

Priekules novadā