Gulbji vēl nosalt nevar

Latvijā ligzdojušie ziemeļu gulbji pārsvarā devušies ziemot uz siltajām zemēm, bet paugurknābja gulbji vēl uzturas neaizsalušajās ūdenskrātuvēs.

Satraukumu pagašjušo trešdien Priekules pilsētas iedzīvotājos izraisījis paugurknābja gulbis, kurš tiepīgi centies turēties uz ielas asfalta seguma. Vakarpusē priekulnieki putnu noķēruši un ielaiduši parka dīķī.

“Pilsētas domē atskanēja vairāki iedzīvotāju zvani par šo gulbi, autobusa šoferītis bija padzinis nost no ielas braucamās daļas, bet putns tur tiepīgi atgriezies,” stāsta Priekules domes priekšsēdētāja Vija Jablonska. Viņa zvanījusi uz Rīgas Zooloģisko dārzu, lai uzzinātu speciālistu ieteikumus, ko ar putnu darīt.

Zooloģiskā dārza darbinieks izteicis viedokli, ka putns varētu būt pieradināts un barots, un, pierastajā laikā barību nesaņēmis, devies to meklēt uz savu roku. Vai sajaucis no sniega attīrīto ielu ar ūdens virsmu. Gulbji īslaicīgi varot pārciest pat mīnus 30 grādu aukstumu.

Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko stāsta, ka šovasar ar satelītraidītājiem aprīkotie ziemeļu gulbji Inita un Matīss devušies uz siltajām zemēm. Šīs vasaras perējuma gulbju “meitene” Inita Vāciju sasniegusi jau decembrī, bet pieaugušais gulbis Matīss vēl pagājušajā pirmdienā bijis Liepājas ezerā, taču trešdien signāls saņemts no Polijas.
Ornitologs lūdz iedzīvotājus, kuri ievēro gulbjus ar kakla vai kāju gredzeniem, viņu informēt, zvanot pa tālruni 26416423 vai rakstot uz e-pastu: dmitrijs.boiko@dabasmuzejs.gov. “Būšu pateicīgs, ja būsiet nolasījuši arī gredzena numuru,” piebilst pētnieks.

Pievieno komentāru

Priekules novadā