Grib pasargāt parku 3

Priekules novada dome vērsusies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā ar vēlmi piešķirt aizsardzības statusu Aizvīķu parkam. Parku, kas šobrīd ir AS "Latvijas valsts meži" īpašums, pašvaldība ir gatava pārņemt, lai varētu veikt gan nepieciešamo izpēti, gan tā kopšanu un sargāšanu.

Laikmeta modernajos griežos Aizvīķu meža parks ir "pazaudējis" jebkādu aizsardzību un kļuvis par vienkāršu meža kvartālu. Reiz jau ir izteikta vēlme veikt meža kailcirti, kas nobremzēta lokālpatriotisma vārdā. Turpinoties laiku un cilvēku maiņai, var pienākt brīdis, kad parku nepasargās neviens, ja vien tā aizsardzība netiek apstiprināta ar "stipriem papīriem".

Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska skaidro, ka pašvaldība vērsusies gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), aicinot izskatīt iespējas piešķirt Aizvīķu meža parkam aizsargājama objekta statusu, gan AS "Latvijas valsts meži" ar lūgumu izvērtēt, vai īpašumu nevar nodot pašvaldībai.

"Varianti ir vairāki. Valsts aizsargājama objekta statusa noteikšana ar Ministru Kabineta rīkojumu prasa ilgāku laiku, un tad ir citas prasības, bet pētīsim arī citas iespējas. Iepriekš parkam bija valsts aizsardzība, bet jaunajos laikos tādu statusu piešķir reti, runā, ka vienubrīd vispār bija noteikts nevienam tādu nedot," pastāsta V. Jablonska. Viens esot skaidrs ka parks jāpasargā.

Līdzīgās domās ir mežzinis Leons Ķeružis, kurš turpina tēva mežsarga Egona Ķeruža darbu pie parka sakopšanas un saglabāšanas. "Pirms diviem gadiem VARAM aizbildinājās ar krīzes situāciju un to, ka jaunas aizsargājamās teritorijas ir izveidojamas, tikai ja ir aizsargājamās sugas vai objekta nozīme, ko pieprasa ES regulas. Divos gados ministri ir nomainījušies. Mēģināsim tagad vēlreiz ar iniciatīvu no pašvaldības puses. Parks pēc būtības ir vajadzīgs gan sabiedrībai, gan valstij," pamato L. Ķeružis.

Plašāk "Kursas Laika" 3. decembra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ē.H.

... nu šitāds sviests vēl nav redzēts - 19. gs. muižas parks ar retu koku sugām, vēlāk cien. Ķeruža kunga iekopts ... pārtapis par ''vienkāršu meža kvartālu'' .... kur ir jūsu sudu dakšas, aizvīķnieki ?!!!! Laiks uz Rīgu kārtību ieviest !!!!

pirms 8 gadiem, 2012.12.04 19:38

!..

Pavasarī - vizbuļu ziedēšanas laikā šis parks ir īpaši skaists un patīkami pastaigāties. Priekulē vispār nav kur pastaigāties viss ir aizaudzis un nav taku, tad labāk nosargāt šo parku-ir kur aizbraukt. Neizsīkstošu enerģiju Ķeruža kungam.

pirms 8 gadiem, 2012.12.04 16:30

Priekulē