Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gramzdā kažokzvēru audzētavas liktenis būs deputātu rokās 13

Atkārtotā sabiedriskās apspriešanas sapulcē Gramzdā par ūdeļu audzētavas būvniecības ieceri „Jasmīnos” galvenais runātājs bija AS „Grobiņa” valdes priekšsēdētājs Gundars Jaunsleinis, kurš arī lielākoties atbildēja uz klātesošo jautājumiem. Gramzdenieki gan neslēpa, ka atbildes nepārliecina un turpina vākt parakstus pret būvniecības ieceri.

Sabiedriskā apspriešana, priekšlikumu un atsauksmju iesniegšana notiek līdz 27. septembrim, kad arī Priekules novada domē un Gramzdas pagasta pārvaldē apskatāmi informatīvie materiāli. Tad trīs mēnešu laikā pašvaldības deputātiem jāpieņem lēmums, vai ieceri atbalstīt. Priekules novada domes izpilddirektors Andris Razma spriež, ka lēmuma pieņemšana varētu notikt jau oktobra sēdē.

Olita Biķe, kurai ir zemnieku saimniecība „Graviņas”, vispirms jau aizrādīja, ka latvietis tradicionāli ar lauksaimniecību nodarbojies, lai iegūtu pārtiku, iztiku. „Jūs gribat, lai pievēršas biznesam, kas ir iznīcībai un modei,” viņa norādīja pēc garas G.Jaunsleiņa uzstāšanās, kurā kažokzvēru audzēšanas bizness tika raksturots kā visizdevīgākais – ar 50 procentu rentabilitāti, stabili augošu pieprasījumu, banku pretimnākšanu kredītiem un iespēju strauji paplašināties. O.Biķe pārmeta nerēķināšanos ar apkārtējo biznesu – vai putni, liellopi būs pasargāti, ja izplatīsies sērgas? „Mani lopi ganīsies pie meža, līdz fermai tikai krūmājs.” Ja nu barības smarža piesaistīs plēsoņas, putnus? Valdošie rietumu, dienvidrietumu vēji smakas nesīs virsū tieši mājām.

G.Jaunsleinis uzsvēra, ka arvien tiek pārņemta labākā pieredze, kāda ir nozarē, tiek atrasti efektīvāki risinājumi, apzinot un novēršot iespējamās problēmas. Latvijai neesot daudz resursu iespēju, taču vietējais klimats esot ļoti piemērots tieši ūdeļu audzēšanai.

„Esam principā pret – tā ir nozare, kas mūsdienās nav nepieciešama. Tā nodara kaitējumu dzīvniekiem – viņi cieš bez nopietnas vajadzības,” biedrības „Dzīvnieku brīvība” nostāju pauž Sandris Ādminis.

Kažokzvēru audzētāji guva arī atbalstu. „Mēs dzīvojam laukos, te jau tā nav darba. Ļoti ceru, ka jums izdosies – varēšu palikt mājās,” novēlēja Antra Dobele, kura piecus gadus sezonas laikā braucot uz Dāniju strādāt „minku fermā” un noteikti to darīšot arī šogad. Regulāri šādā peļņā braucot 40-45 Priekules novada iedzīvotāji.

Ferma „Jasmīnos” plānota 19 hektāru platībā 9000 ūdelēm, paredzētas 5-10 darba vietas.

Būvniecības ierosinātājs SIA „Livonijas lasis”.

Plašāk lasiet 16. septembra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Viņa

Savādie latvieši: raud, ka trūkst darba vietu, bet TIKKO kāds tās grib radīt, meklē simts iemeslu, kāpēc to noliegt. Šauras pierītes, tuvredzība neļauj ieraudzīt perspektīvu - darba vietas un nodokļus pašvaldības budžetā.

pirms 6 gadiem, 2013.09.14 09:58

Roltons

Tev nu tā pierīte tiešām ir šaura, naudu vien cenšas saskatīt. :)
nav jau slikti, bet slikti, ka neko vairāk jau arī nesajēdz.

pirms 6 gadiem, 2013.09.14 13:45

dīvaini gan

5-10 darba vietas? Tas jau diži bezdarba līmeni nesamazinās. Smieklīgi

pirms 6 gadiem, 2013.09.15 00:39

Latvietis

Citās valstīs cilvēki jau sapratuši, kas tas par biznesu, un klapē to ciet. Latviešiem tikmēr izmanīgi darboņi cenšas iestāstīt, ka jāceļ vēl. Kuram tad te šaura pierīte beigās?

pirms 6 gadiem, 2013.09.14 13:24

nīgris

trīs viensētas tuvumā, tās satraucas. Viņu dēļ lai nekas nenotiek? Nav jau ferma ciema centrā. Bez kaušanas jau laukos neiztiek vai iztikai, vai iegribām.

pirms 6 gadiem, 2013.09.14 17:06

ere

Lai atbrauc uz Lapsām un pārliecinās-ir traucējoša tāda ferma vai nē

pirms 6 gadiem, 2013.09.14 20:28

Novadniece

Esmu dzīvojusi daudzus gadus pie ūdeļu fermas un nekādu problēmu. Daudziem bija darbs.

pirms 6 gadiem, 2013.09.15 20:49

Ūdele

5-10 darbavietas ir kaut kas nozīmīgs, salīdzinot ar smaku, putnu bariem un visu citu draņķību?

pirms 6 gadiem, 2013.09.15 22:30

sirmais72

ta jau ari putnus,cukas un jaunlopus nevar audzet,smaka un slimibas tak ari ssiem ir.bet est ta gribas ?Minku nobendet nevar ,bet cuku kaut var un tas ir humani ne ?
smiekligi ta jau nu ir mums letinniem ,ka suns uz sienu kaudzes.

pirms 5 gadiem, 2014.10.12 08:49

Priekules novadā