Gramzdā būs tikšanās ar Daini Īvānu 1

20.janvārī pulksten 18 notiks barikāžu atceres vakars Priekules novada Gramzdā, vēsta rīkotāji.

Būs atmiņu ugunskurs ar Tautas frontes dibinātāju Daini Īvānu, skanēs latviešu tautas dziesmas Arta Gāgas džeza kvarteta izpildījumā.

20.- 27. Janvāra dienas Priekules novadā būs īpašas, kad atmiņās tiks atsaukts laiks, kad no Rīgas skanēja trauksme - Latvija briesmās! Aizritējuši gadi, bet patrioti no Priekules novada ik gadus 20. janvārī pulcējas kādā no pagastiem, lai kurtu ugunskuru, sirsnīgi parunātu un baudītu kopīgas vakariņas. Barikāžu laiks šogad aizritēs Gramzdas pagastā. Kā toreiz pirms 24 gadiem – Plecu pie pleca.

Uz atmiņu ugunskuru tiek gaidīti ap piecdesmit vīru un sievas no visiem Priekules novada pagastiem. Vakars sāksies Gramzdas tautas namā pl. 18.00. Dalībnieki tiksies ar publicistu, rakstnieku un Latvijas pārmaiņu laika karognesēju Daini ĪVĀNU. Barikādniekiem būs kopīgas diskusijas un iespējams, atmiņās uzšķilsies piemirstas vai pat nezināmas notikumu nianses.

Pēc sarunas sekos latviešu tautas dziesmu koncerts Arta GĀGAS džeza kvarteta izpildījumā. Katram latvietim labi pazīstamas tautas melodijas skanēs interesantā aranžējumā saksafonam, klavierēm, kontrabasam un sitamiem instrumentiem.

Pēc koncerta Grmazdas tautas nama vadītāja Gunta Gruntiņa klātesošos aicinās uz uguns rituālu ārpus telpām. Pēc atmiņu ugunskura katra pagasta un pilsētas pārstāvji iedegs īstas liesmas kopīgā ugunskurā, skanot Skaidras Klasiņas akordeonam, kopīgi dziedātām barikāžu laika dziesmām un sildoties ar karstu tēju. Vakars noslēgsies kopīgi vakariņojot Gramzdas skolas kamīna zālē.

Novada skolēni papildus par barikāžu laiku varēs uzzināt 27. janvārī no 10.00 – 16.00. Pie Priekules vidusskolas piebrauks Muzeobusā. Visas dienas garumā notiks 40 minūšu nodarbības – grupās pa 20 skolēniem. Starpbrīžos ikviens muzeobusā varēs skatīties izstādes un filmas. Šis pasākums notiek sadarbībā ar Okupācijas muzeju projektu "Vienotas 20.gs. vēstures izpratnes veicināšana”.

Gundars Venens,
Priekules novada Kultūras vadītājs


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Priekules novadā