Gatavi uzņemt skolēnus 3

“Normāli,” ir biežākais vārds, ko dzird “Kursas Laiks” no ēdājiem, kas pusdienojuši kafejnīcā “Ikars”. Ap pulksten 12 pārpildīts nav, bet arī rinda neveidojas.

Cenas varētu celties
Pirms kaut ko izvēlēties, cītīgi pētu ēdienkarti un neatrodu ne salātu cenu, ne arī, kādas ir piedevas – rīsi vai kartupeļi – un cik tas maksātu. Ja ņem karbonādi, mazliet bailīgi, vai papildinājumi cenu neizaudzēs pāri diviem latiem. “Tas viss jau ir ierēķināts – salāti, kartupeļi, papildus nav jāmaksā, tikai jāizvēlas,” skaidro SIA “Zviedru vārti” īpašnieks Vaclovs Kadaģis un sola, ka “zem lata bērns paēst varēs”. Pirmklasniekiem tiks uzklāti pusdienu galdi, lielākie pie sadales ēdienu izvēlēsies paši.

“Uzskatu, ka mums ir ļoti zemas cenas, salīdzinot ar citiem. Iespējams, tās varētu mazliet celties,” spriež šefpavāre Liene Ķude. Ar laiku droši vien sarēķinās atsevišķas cenas arī salātiem – ja nu klients vēlas tikai vieglas uzkodas.

Pēc atklāšanas 6. augustā Ikara svētku laikā pa dienu apkalpoti 400 – 450 cilvēku, tāpēc mācību gada sākšanās kafejnīcas “Ikars” komandu nebaida. Skaidrs, ka 1. septembrī būs lielāks cilvēku pieplūdums. “Visi jau te nemaz vēl nav bijuši. Vecāki nāks saviem pirmklasniekiem līdzi, gribēs tā ģimeniski pasēdēt,” teic L. Ķude.

Novada komanda
L. Ķude iepriekš bija kultūras pasākumu organizatore Virgas pagastā, bet klājusi arī banketu galdus – savulaik par labu pavāri kļuvusi pašmācības ceļā, palīdzot slavenajai saimniecei Mildai Gaušei. Vēlāk izglītību papildinājusi viesnīcas “Amrita” rīkotajos kursos. “Mani sameklēja un uzaicināja,” teic tagadējā šefpavāre par pavērsienu savā karjerā.

Šefam palīgos ir mācīta pavāre Inta Pauzere, gramzdeniece. Pie sadales strādā Ausma Jaunzeme no Priekules, bet Aina Alne ir no Bunkas. “Skatīsimies, cik skolēnu būs septembrī. Varbūt vēl vienu cilvēku vajadzēs pieņemt,” pieļauj V. Kadaģis. Pēc nepilna mēneša darba nekādus komentārus vai secinājumus vēl nevarot sniegt, bet sarunā pasprūk, ka “beigt gadu pa nullēm būtu baigi labi”. Viņš lēš, ka vajadzētu četru tūkstošu latu apgrozījumu, lai varētu maksāt normālas algas.

Pagaidām uz vietas bulciņas necep, bet tāda ideja esot. Tāpat arī vajadzētu būt kādai plātsmaizei, spriež šefpavāre. Zālē ir viesu grāmata, bet plānots novietot arī kastīti priekšlikumiem un ierosinājumiem, lai zinātu apmeklētāju vēlmes. Varbūt būs jāmaina arī darba laiks – šobrīd kafejnīca strādā tikai darbdienās no pulksten 11 līdz 16. Sestdien tiks klāts pirmais kāzu bankets. Turpmāk sestdienās varētu būt atvērts, ja hallē vai pilsētā notiks kādi pasākumi.

Uzvar konkursā
SIA “Zviedru vārti” tiesības saimniekot daudzfunkcionālās sporta halles virtuves blokā ieguva pašvaldības rīkotajā konkursā. Tam pavisam pieteicās trīs pretendenti, arī SIA “Expera” un SIA “Vizulis”, kas iepriekš apsaimniekoja Priekules vidusskolas virtuvi un ar skolēnu ēdināšanu nodarbojas arī Vaiņodes vidusskolā.

Pērn Priekules vidusskolā mācījās 375 skolēni, no kuriem vairāk nekā simts pusdienoja skolas ēdnīcā. No tiem 89 saņēma pašvaldību brīvpusdienas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

madamLiepkoks

nākamreiz jau būs nākamreiz - šoreiz tikai komentētāji var izlīdzēt: tas ir Priekulē, sporta hallē pie vidusskolas. kad ieiet hallē, tad, apejot lifta šahtu pa vienu vai otru pusi, dodas uz tālāko stūri un tēmē pa kreisi, kur ir ieeja kafejnīcā "Ikars" :)

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 10:00

apmelētājs

Apkalpojošam personālam varēja jau atļauties jau skaistākus apģerbus.Tie sociālisma laiku halātiņi...Jājūtas kā kādā bufetē, nevis 21.gs.halles kafejnīcā.

pirms 11 gadiem, 2009.08.31 08:38

..

nebutu su...digi, ja autore nakamreiz rakstu iesaktu ar ievadu, informejot lasitaju, par ko tad bus stasts, t.i.- saja gadijuma- kur atrodas aprakstita kafejnica

pirms 11 gadiem, 2009.08.30 22:16

Priekules novadā