Gandrīz pussimts skolēnu Vaiņodē un Priekulē šodien kārtos eksāmenu, lai iegūtu velosipēda vadītāja apliecību

Pavasarī un vasaras sākumā ievērojami pieaug to interesentu skaits, kuri vēlas nokārtot eksāmenu un iegūt velosipēda vadītāja apliecību, "Rietumu Radio" informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas nodaļas vadītāja vietnieks Arnis Jekste, norādot, ka interese par velosipēda vadītāja apliecības iegūšanu ir sezonāla rakstura.

Kā informēja CSDD pārstāvis, pēdējā laikā lielu interesi par eksāmena kārtošanu velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai izrāda skolas. Šo pēcpusdien eksāmenus kārtos kopskaitā 40 skolēni Priekulē, Vaiņodē un daudzi eksāmenus kārtojot arī CSDD Liepājas nodaļā.

"Zinu, ka vairākās skolās pēc mācību gada beigām ir plānotas ekskursijas ar velosipēdiem, bet noteikums ir tāds, ka ekskursijā varēs piedalītie tikai tie skolēni, kuriem velosipēda vadītāja apliecībā," klientu pieplūdumu skaidro Jekste.

Velosipēda vadītāja apliecību bez maksas un eksāmenu kārtošanas varot saņemt personas, kurām jau ir mopēda un automašīnas vadītāja apliecība. Pārējiem ir jākārto eksāmens, kurā ir 10 jautājumi. Eksāmens ir nokārtots, ja pareizi atbild vismaz uz 8 jautājumiem.

Runājot par gada sākumā ieviestajām izmaiņām, kas paredz, ka regulējamas gājēju pārejas velosipēdisti var šķērsot, nenokāpjot no velosipēda, Jekste atzina, ka par tām joprojām ir jāinformē gan velosipēdisti, gan autovadītāji, jo ne visi par izmaiņām zinot. Daļa riteņbraucēju arī nav informēti, ka gājēju pāreju, kur satiksmi neregulē luksofors, no velosipēda ir jānokāpj un pāreja jāšķērso, braucamrīku stumjot.

Kopumā Liepājas riteņbraucēju un autovadītāju saskarsmes kultūru Jekste, kurš ikdienā daudz pārvietojas ar velosipēdu, vērtē kā labu, uzsverot, ka svarīgākais abu pušu attiecībās ir tolerance un pacietība.

Pievieno komentāru

Priekulē