FOTO: Virgas pagasta "Kasparos" var baudīt dabas un dārza skaistumu un iepazīt daudzveidīgos baložus

Priekules novada Virgas pagasta Paplakā “Kasparu” mājās saimnieko Kārlis un Ilga Zeiburliņi. Kaut arī īpašuma labiekārtošanas darbos aktīvi iesaistās abi, katrs radis nodarbi, kas sirdij īpaši tuva.

I. Zeiburliņa atklāj, ka abi ar vīru Priekules novadā ir ienācēji. Dzimtā puse abiem ir Aizpute. Tomēr apstākļi sakrituši tā, ka no 1979. gada abi atnākuši uz Paplaku, kur pamazām sākuši iekārtot paši savu īpašumu.

Gar ēkas pamatiem vienā mājas pusē rotājas glīti sakārtoti oļi. Saimniece stāsta, ka tie nākuši no Rucavas, tur Zeiburliņi dodas sauļoties un ikreiz no pludmales atved arī pa kādam akmenim, jo vietu arvien nepieciešams papildināt ar jauniem eksemplāriem.

Zeiburliņi var lepoties ar daudzveidīgo augļu koku klāstu savā īpašumā – līdzās jau pieminētajām ābelēm un ķiršiem šeit aug arī plūme, ēdamie pīlādži, persiks, kas pagājušogad devis īpaši dāsnu ražu, kā arī eksotiskais kizils, no kura augļiem padodas īpaši gards un veselīgs ievārījums.

K. Zeiburliņš atklāj, ka mājas baložus viņš labi iepazinis jau bērnībā. Nu jau 13 gadus “Kasparos” mīt baloži, viņu vidū arī īpaši labi apmācāmie un gudrie pasta baloži.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 18. jūnija numurā!

Pievieno komentāru

Priekulē