Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Sociālo zinību pasākums "Dzīves skola"

Ar pašsacerētām dzejas rindām (asistēja skolotāja Alfija Stauga) Purmsātu speciālās internātpamatskolas 8.-9.kl.jaunieši 28. februārī sveica Priekules novada 7.-9.kl.jauniešus no Priekules, Kalētiem un Virgas skolām, sociālo zinību pasākumā "Dzīves skola".

Pasākums iesākās ar katras skolas mājās sagatavotu priekšnesumu – sveicienu pasākuma dalībniekiem. Ļoti interesants un atraktīvs sveiciens bija Virgas pamatskolas meitenēm. Malači! Uz komunikāciju vērsts un atbrīvots komandas pieteikums bija Priekules vidusskolas jauniešiem. Izglītojošs un informatīvs priekšnesums bija Kalētu pamatskolas jauniešiem.

Kā jau visās skolās, arī "Dzīves skolas" gaitas uzsākot, jauniešiem bija jānoklausās drošības un uzvedības instruktāžas, kuras dzīvē izveda pasākuma vadītājas habil.dok. Liena Braže un Rigonda Džeriņa.

"Dzīves skolā" darbojās sešas laboratorijas, maņu, skrodera, brīvdienu, lietišķā, drošības, garšas, kurās jaunieši varēja pārbaudīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas.

MAŅU laboratorijā pie zinātniskās līdzstrādnieces Ilzes Kadaģes, jaunieši varēja pārbaudīt, visas savas maņas.

Mēs visi zinām, cik daudz brīvdienu gadā  pavadām ārpus skolas, savās ģimenēs, bet vai aizdomājamies, ko tās nozīmē ikvienam mums, tautai, Latvijai?  To un vēl daudz ko citu, jaunieši varēja pārbaudīt BRĪVDIENU laboratorijā pie zinātniskās līdzstrādnieces Dairas Šalmas.

Atsvaidzināt un pārbaudīt savas zināšanas, lai vienmēr labi izskatītos, varēja SKRODERA laboratorijā pie zinātniskās līdzstrādnieces Montas Innes.

Ir dažādas dzīves situācijas, kurās  ir nepieciešamas zināšanas lietišķajos rakstos. Tāpēc jaunieši varēja darboties LIETIŠĶĀ laboratorijā pie zinātniskās līdzstrādnieces Anitras Šneideres.

DROŠĪBAS laboratorijas  zinātniskais līdzstrādnieks Guntis Šalms, mācot un rādot kā rīkoties dažādās dzīves situācijās, uzsver, ka drošība ir visu pamatu pamats. Ikviena jauniešu komanda varēja izvērtēt kā rīkoties situācijās, ja nav elektrība, bet gaisma ir  nepieciešama, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā.

Un visbeidzot pati radošakā, proti, GARŠAS laboratorija pie zinātniskās līdzstrādnieces Liegas Ermansones. Šajā laboratorijā jaunieši varēja radoši izpausties gatavojot dažādas uzkodu maizītes paši sev.

Dienas otrajā pusē "Dzīves skolas" jauniešus pārsteidza Liepājas Bērnu un jaunatnes centra pedagogi ar radošām darbnīcām. Vienā no darbnīcām jaunieši varēja praktiski mācīties pīt interesantas matu pīnes,  veidot neparastus matu sakārtojumus. Savukārt otrajā darbnīcā katrs varēja sev izgatavot atslēgu piekariņu no dažādu krāsu ādām.
 
Jaunieši bija tik aizņemti un pārņemti ar visām šīs dienas emocijām un piedzīvojumiem, ka nemanot bija pienācis laiks pirmajam "Dzīves skolas izlaidumam".

Apkopojot visu laboratoriju zinātnisko līdzstrādnieku rezultātus, ar pārliecinošu punktu pārsvaru GRAND PRIX ieguva Priekules vidusskolas 7.-9.kl. jauniešu komanda, ZELTA diplomu ieguva Kalētu pamatskolas jaunieši, SUDRABA diplomu ieguva Purmsātu speciālās internātpamatskolas jaunieši, un BRONZAS diplomu ieguva Virgas pamatskolas jaunieši.

Neviltots prieks un gandarījums, redzot jauniešu mirdzošās acis, par paveikto darbu bija visai Purmsātu speciālās skolas radošās komandas pedagogiem – A.Šneiderei, M.Innei, I.Kadaģei, L.Ermansonei, G.Šalmam, I.Šteinbergai, I.Dīķei, D.Šalmai, A.Staugai, L.Bražei, R.Džeriņai.

Paldies Priekules novada sociālo zinību un vēstures metodiskās komisijas vadītājai Agitai Rukutei, par iedrošināšanu šādam pasākumam un visai radošajai komandai, realizējot šo pasākumu dzīvē.

Paldies Priekules, Kalētu un Virgas skolām par atsaucību un ceram, ka nākamajā gadā būsim kuplākā skaitā.

Skaidrs ir viens – "Dzīves skolas" durvis mūsu skolā vērsim citu gadu no jauna!

"Dzīves skola"
Pa dzīves ceļu ejot,
Un saulei pretī smejot,
Mēs gribam ātrāk augt,
Lai mūs par lieliem sauc.

Bet katru mīļu dienu,
Mēs dzirdam vārdu vienu,
Tu centies, mācies, domā,
Liec zināšanas somā.

Bet mēs tik jautri smejam
Un domājam, ka zinām
Kā vista izdēj olu,
Un trusis acis bola,
Bet tā jau ir tā ola
Tā visa "DZĪVES SKOLA".

 
Purmsātu speciālās internātpamatskolas, MP met.kom.vad.Daira Šalma.

Pievieno komentāru

Priekules novadā