Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Sāk skrējienu "Izgaismo un iepazīsti Priekules novadu!"

Trešdien, 20. jūnijā, Priekulē startējuši pirmie patriotisma skrējiena “Izgaismo un iepazīsti Priekules novadu!” dalībnieki. Skrējiens ilgs divas dienas – 20. un 21. jūnijā. Tā maršruts ietver visu novada teritoriju – Priekuli, Priekules, Gramzdas, Kalētu, Virgas un Bunkas pagastu. Maršruta kopējais garums ir ap 150 km, taču ikvienam ir iespēja pievienoties jebkurā posmā un izvēlēties savām spējām atbilstošu maršruta garumu. Skrējienu organizē Priekules novada aktīvisti Kurzemes NVO atbalsta centra “Iesaisties Kurzemē!” projektā fonda “1836” iedvesmoti. 

Visa pasākuma gaitā plānots iznest gaismas staru – lāpu kā mūžīgās gaismas, spēka un siltuma simbolu, ar kuru noslēgumā 21. jūnija vakarā Kalētu “Priedienā” aizdegs lielo novada ugunskuru. Šodien pie fonda “1836” veidotā ceļa staba Priekulē to aizdedza ilggadēja, nu jau pensionēta Priekules vidusskolas sporta skolotāja Berta Krūka, informē Priekules novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Iluta Dreimane.

21. jūnija vakarā Kalētos tāpat kā pie visiem ugunskuriem apkārt Latvijai tiks dziedātas spēka dziesmas, dejotas dejas un spēlētas rotaļas, dodot spēku latviešu tautai dzīvot cauri laikiem.

21. jūnija vakara programma
No plkst. 20 pulcēšanās un ugunskura ierīkošana Kalētu “Priediena” zaļumplacī.
Plkst. 20.45 skrējēju, nūjotāju un soļotāju pulcēšanās pie Kalētu pārvaldes ēkas, lai kopīgi dotos uz ugunskura vietu.
Plkst. 21.10 – 21.30 lielā novada ugunskura iedegšana.
Plkst. 21.30 kopīgi tiek dziedātas spēka dziesmas Latvijai.
Plkst. 22.00 valsts himnas dziedāšanas vienlaikus visā Latvijā. Vakars turpinās ar kopīgu kopā būšanu un dziesmu dziedāšanu.

Pievieno komentāru

Priekules novadā