Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Priekules novada projekts saved kopā sadarbības partnerus Zviedrijā un Lietuvā

Lai varētu ietekmēt lēmumus, vispirms ir jāgrib to darīt. Pēc tam atliek vien piemeklēt efektīvās metodes un atbilstošus līdzekļus. 12. aprīlī Bunkas kultūras namā ar savu pieredzi iepazīstināja gan Priekules novada nevalstiskās organizācijas, gan pārstāvji no Zviedrijas un Lietuvas.

Plašā prezentācijā klātesošie tika iepazīstināti ar Priekules novada nevalstiskajām organizācijām, pirmo reizi informācija par tām, kopskaitā 30, apkopota vienā sarakstā.

Saeimas deputātus konferencē pārstāvēja Dzintars Kudums, kurš pats ir Kalētu vietējās iniciatīvas grupas dalībnieks. No valdības pārstāvjiem bija ieradusies veselības ministre Ingrīda Circene, kura pavēstīja priecīgu ziņu visiem pierobežā dzīvojošiem – kopš Lietuvā esot nomainījies veselības ministrs, sarunas par sadarbību neatliekamās medicīniskās palīdzības jomā virzoties straujāk. Tuvākajā laikā varētu tikt parakstīts sadarbības līgums ar Lietuvu līdzīgi, kāds jau divus gadus ir ar Igauniju.

Neviens pārstāvis nebija ieradies no Latvijas Pašvaldību savienības, toties ar plašu uzrunu uzstājās Torsas komūnas (Zviedrija) izpilddirektors Jans Darels. Viņš bija ieradies kopā ar biedrības "Lettlands Vanner" goda prezidenti Mārgarētu Ohlinu un citiem biedrības pārstāvjiem.

Torsas komūnā desmit gadu laikā iedzīvotāju skaits ir krities no 12 tūkstošiem līdz 6800, ko pārstāv 35 deputāti. Komūnā ir 90 dažādas apvienības – vecāku biedrības skolās, uzņēmēju, dažādu speciālistu, sportistu apvienības. Populārākais esot florbols, kam nesen uzcelta speciāla sporta halle. Izplatītas esot biedrības, kas pārstāv ciematus, apdzīvotas vietas. Katras domes sēdes sākumā 30 minūtes ir veltītas iedzīvotāju jautājumiem, uz ko uzreiz jāatbild. Galvenais nosacījums – jautājums skar komūnu kopumā, ne kādu individuāli, un klāt ir pats jautājuma uzdevējs. Ja vismaz 10 procenti balsstiesīgo vēlas ierosināt tautas nobalsošanu, deputātiem šāda iespēja jāizvērtē. Taču tautas balsojumam ir padomdevēja raksturs – politiķi var pieņemt arī lēmumu, kas ar to nesaskan.

Plašāk 15. aprīļa "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Priekules novadā