FOTO: Priekules novadā ģimenes piedzīvo vasaru Brīnummežā

Sestdien, 5.jūnijā, Priekules novada "Dižozolos" vairāk nekā 30 ģimenes piedzīvoja vasaru Brīnummežā, izzinoši pavadot saulaino dienu. 

Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” projekta "Visi kopā tā kā stropā" laikā šis bija biedrības "Brīnumpastaliņas" jau otrais rīkotais vasaras pasākums, kurā ģimenes ar bērniem varēja pavadīt kopā laiku izzinot, sajūtot un izgaršojot meža veltes. Būt kopā vasarā, mežā un pļavā. Kopā darīt, radīt, spēlēties un dziedāt!

Biedrības "Brīnumpastaliņas" valdes locekle Rigonda Džeriņa stāsta, ka šī pasākumu cikla laikā tiks izraudzīta Dienvidkurzemes novada dižģimene. Pirmās radošās darbnīcas jau notika 12. maijā pie Priekules kultūras nama. Tad bērni gatavoja mammām pārsteigumus. 

"Šodien ir ģimenes diena "Piedzīvo vasaru brīnummežā". Tajā ģimenes devās pa noteiktu maršrutu, ir kontrolpunkti, kur ir kaut kas jāapgūst, jāiepazīst, jāatbild. Galvenā doma ir būt visiem kopā," stāsta R. Džeriņa. Viņa norāda, ka vienā no kontrolpunktiem ģimenes taisīja stabuli, citā iepazina bites. Tad devās tālāk uz nākamo kontrolpunktu, kurā bija jāatpazīst putnu dziesmas, pastaigas laikā bija arī jādzied, jālaipo pa purvu, jādodas pa vārtiem iekšā Brīnummežā, kur sagaidīja interesantas lietas. Pa ceļam bija jāvāc dabas materiāli, kas aug pļavā, lai beigās pagatavotu gleznu.

"Mēs ļoti uzmanīgi visu esam saplānojuši tā, lai ģimenes nesatiekas, ietur distanci, brīnišķīgi pavada laiku," piebilst R. Džeriņa. 

Cikla nākamais pasākums ir plānots 19. jūnijā, kad būs filmēšana saulgriežu pasākumā "Sauksim sauli". "Kopā ar pašdarbības kolektīvu dalībniekiem nofilmēsim latviskās tradīcijas, ko nodot ģimenēm un bērniem," atklāj projekta vadītāja. 

Pāsākumus finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Biedrības "Brīnumpastaliņas" sadarbības partneri šajā projektā ir biedrība "Veloklubs" un Priekules novada pašvaldība. 

Pievieno komentāru

Priekulē