FOTO: Priekules amatierteātris gaida brīdi, kad varēs atkal doties pie skatītājiem

Priekules kultūras nama vecākais kolektīvs - Priekules amatierteātris - par godu savai simtgadei pirms valstī noteiktajiem Covid-19 jaunajiem ierobežojumiem skatītājiem paspēja parādīt savu jaunāko veikumu, komisku gadījumu ar nelielu asaru piesitienu "Kungam dzērvenes cukurā".

Vienlaikus ar izrādi tika aizsākts Priekules kultūras nama 120 gadu jubilejas pasākumu cikls.

Izrādē "Kungam dzērvenes cukurā" spēlē Viktorija Ukstiņa, Elita Māliņa, Ingūna Balode, Liena Braže, Edgars Sokolovskis, kā arī Rigonda Džeriņa, Inese Rozentāle, Oļegs Samsonovs un Jānis Kaucis.

"Paveicās, ka izrādi paspējām nospēlēt. Bijām jau uztaisījuši pavasarī, palika kādas divas nedēļas līdz pirmizrādei, kad visu aizklapēja ciet. Tagad paspējām atmēģināt pa jaunu un parādīt par godu Priekules amatiertātra simts gadiem, kopš Priekulē ir teātris, vecāks kā dažs labs profesionālais teātris Latvijā," stāsta Priekules amatierteātra vadītājs Varis Siliņš.

Viņš norāda, ka skatītājiem izrāde patika. Daži gan teica, ka 45 minūtes vietējo aktieru izpildījumā bija par īsu. Citi atkal vērtējuši, ka nav nomocījušies ar skatīšanos, garums bija tieši laikā.

V. Siliņš stāsta, ka amatierteātros repertuāru nosaka aktieru trupas sastāvs. Brīdī, kad Priekules amatierteātris sācis darbu pie jaunās izrādes, tajā bijis tikai viens kungs un daudzas dāmas, tāpēc izvēle kritusi uz Dzintras Žuravskas lugu. Šobrīd gan ir izdevies pievilināt vēl divus kungus sastāvā.

"Izrāde ir par mīlestību. Par to, ka kungs ir pievīlis dāmu, viņa atriebjas ar notikumu, kas notiek kafejnīcā. Mums ir lielisks fons, oficianti un citi apmeklētāji, bet pamatā tā ir divu cilvēku izrāde," stāsta V. Siliņš. Viņš norāda, ka diemžēl šobrīd izrādi nav iespējams spēlēt. 24. oktobrī to bija plānots izrādīt Pursmātu muižā, bet Covid-19 ierobežojumu dēļ tā ir pārcelta uz nenoteiktu laiku.

"Nedrīkstam vairāk rādīt. Tie, kas pelna naudu, drīkst rādīt teātri, tie, kas nepelna, tie nedrīkst," šā brīža situāciju komentē V. Siliņš.

V. Siliņš atklāj, ka tagad izrādei taps otrais cēliens, kur varēs spēlēt tie, kuri pirmajā cēlienā bija fonā. Iecerēts ir izrādi parādīt arī Latvijas amatierteātru skatē, lai saņemtu novērtējumu. Savukārt nākamā gada pavasarī sāksies darbs pie lielās Jāņu izrādes, kad iesaistās visa pilsēta. 

Pievieno komentāru

Priekulē