Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Miķeļdienas gadatirgus un mazpulku rudens ražas skate Krotē 2

Miķeļdienas gadatirgus Krotes Kronvalda Ata pamatskolā, kad pašu izaudzēto un pagatavoto piedāvāja gan skolēni, gan tuvākās apkārtnes mazie uzņēmēji, šoreiz notika līdz ar mazpulku rudens ražas skati, kas pie reizes bija ugunskristības arī jaunajiem mazpulkiem.

Pirms tirgošanās dziesmas skandēja folkloras kopa "Traistēni" un gāja rotaļās kopā ar Gramzdas pagasta folkloras kopu "Jumītis". Lielāko skolas sporta zāles daļu aizņēma skolēni un viņu atbalstītāji ar savu piedāvājumu gadatirgum. Tradicionāli mazo pārdevēju piedāvājumā bija tortes, saldi un sāļi groziņi, plātsmaizes, augļi un dārzeņi. Klasiska vērtība - cepumu mājiņas, kur pildīts krēms no biezpiena, putukrējuma un marmelādes konfektēm. Bez īpaša mārketinga savus pircējus tā arī nesagaidīja āboli, ko pārdevējs bija novērtējis par 10 santīmiem gabalā. Floriste Monika Kaņevska piedāvāja košu bižutēriju un filca izstrādājumus, bija ieradies čību meistars Ivars Eidiņš no Priekules, bet pie galda, kas bija kā nosēts ar koši raibām vilnas zeķēm, tā arī ne reizi neizdevās notvert pārdevēju. Vairākās vietās tika piedāvāts medus, ievākts arī Papes plavās, kā liecināja etiķetes.
Vispārēju sajūsmu izraisīja iepriekš piesolītais "garšīgais pārsteigums" - bezmaksas kokteilis ikvienam. Runā, ka citi izmanījušies tikt pat pie septiņām glāzēm. Kokteiļus gatavoja Mārtiņš Pāvils, kokteiļu gatavošanas starplaikos demonstrējot arī žonglēšanu ar augļiem. Kokteiļus skola bija sagādājusi par labvēļu naudu. "Pirmo gadu ir tāds kokteilis kā pārsteigums. Tā ir skolas atbalstītāju, labvēļu nauda - tik dārgi nemaz nesanāk," teic skolas lietvede Sanita Pāvila. Visiem tika arī skolas saimnieču pagatavotā miežu putraimu biezputra.

Lieki netērējoties, skopākie varēja uzcienāties, arī izmantojot mazpulcēnu devumu - Karīnas Ahmaduļinas pupiņu salāti, noformēti sāļajos groziņos, pierādīja, ka pupiņas var gan skaisti un raženi izaudzēt, gan garšīgi pagatavot. Bez konkurences bija Beātes Kaļiņinas garšaugi un no tiem darinātie produkti - piedevas zupai, ko tikpat labi varēja smērēt uz grauzdiņiem. Lai arī mazpulku darbam šā gada tēma bija "Pupiņas", daudzi izmantoja iespēju pētīt un audzēt ko citu - ķiplokus, puķes, tomātus. Jaunākā mazpulka kandidāte, piecgadīgā Enija Valdmane šogad audzēja ķirbjus. Labākos, ko par tādiem atzīs žūrija, gaida mērošanās ar spēkiem un paveikto 12. oktobrī Tukumā.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Priekules novadā