FOTO: Mazpulcēni sarīko svētkus

Šonedēļ konkursa "Sējējs" žūrijas komisija vērtēja Krotes 114. mazpulku, kas bija sarīkojis rudens skates pirmo kārtu. Pie reizes tā bija mazpulkam veltīta diena Virgas un Bunkas bērnu nometnē "Bumerangs".

Krotes 114. mazpulks dibināts 1992. gada 4. maijā ar astoņiem mazpulcēniem, kopš pirmās dienas tā vadītāja ir Indra Zvirbule. Savus ziedu laikus piedzīvojis 90. gadu vidū, kad tajā darbojās 56 mazpulcēni, pēc tam dalībnieku skaits arvien sarucis. Tagad to ir 26.

Mazpulka un nometnes vadītāja I. Zvirbule mazpulka darbību skaidro ar bumeranga principu – viss sākas ar kandidāta statusu, tad ir mazpulcēns, labākie var kļūt par goda nominantiem, iegūt "Rītdienas sējēja" titulu, bet svarīgi pēc tam kļūt par iedvesmotāju citiem, zemnieku, padomdevēju un atbalstītāju – veiksmīgu cilvēku, kurš atkal liek jaunajiem mazpulcēniem ķerties pie zemes. Tāpēc, prezentējot Krotes mazpulku konkursa "Sējējs" žūrijai, īpaši tika akcentēti veiksmīgie jaunās paaudzes cilvēki, lauksaimnieki, kuri bijuši mazpulki.

Plašāk 24. augusta "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Priekulē