Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Kalētos izskanējis dziedāšanas konkurss ''Cālēns 2017''

10. martā Kalētu Tautas namā norisinājās priecīgs un nedaudz satraucošs notikums –  piektais Priekules novada mazo dziedātāju konkurss ''Cālēns''.

2013. gadā šis novada sarīkojums tika aizsākts, lai pašiem mazākajiem būtu iespēja izrādīt savu talantu, izbaudīt patīkamo skatuves un uzstāšanās satraukumu. Lai arī pasākumam ir konkursa forma, kur katra uzstāšanos vērtē žūrija, tie tomēr ir svētki bērniem. Bērni ietērpti skaistos vecāku sarūpētos tērpos, dziesmu pieteicēji pārtapuši pasaku tēlos, bet noslēgumā – balvas, speciālā Cālēna torte, priecīgas rotaļas un jautras izdarības. Katru gadu konkursā piedalās ap 16 pirmskolas vecuma bērniem. Tā vadītāji bijuši gan vista, gan gailis ar mikipeli, gan brīnišķīgie Čučumuižas rūķi.

Šogad konkursu vadīja klauni – Dina Brence un Raivis Bružis. Žūrijas darbā piedalījās Vaiņodes novada mūzikas pedagoģes Gunita Riežniece un Baiba Leite, kā arī Kalētu mākslas skolas skolotāja Arta Troika. Arī šogad žūrija sastapās ar patīkamām grūtībām, jo bērni ir labi sagatavoti, dzied ar attieksmi, tāpēc nav viegli izvēlēties novada ''Cālēnu''.

Šogad augsto titulu ieguvusi Nikija Elizabete Babko no Gramzdas pagasta. Viņu sagatavojusi skolotāja Skaidra Klasiņa. Kalētu bērnus gatavoja Līga Kvāše, Priekules bērnus – Inta Gruntmane. Šīm skolotājam ir liela pieredze darbā ar mazajiem, tāpēc rezultāti neizpaliek. Iepriekš ''Cālēna'' tituls bijis gan Kalētiem, gan Priekulei, šoreiz – Gramzdai.

Katram pēc žūrijas lēmuma tika atbilstošākā nominācija, kas ierakstīta diplomā, bet par piemiņu visiem dalībniekiem īpašā Cāļa krūze no dziedošā konkursa. Karīna Bārtniece un Nikija Elizabete Babko ir uzaicinātas piedalīties konkursā ''Kurzemes Cālis'', kas norisināsies Vaiņodē.

Pievieno komentāru

Priekules novadā