Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Jauniešus piesaista mūsdienu ritmi

Bunkas kultūras namā šoruden ar jaunu sparu darbu sākuši un atsaucību gūst bērnu deju kolektīvi, kas izauguši no bijušajiem “Sienāzīšiem”. Lielākie apgūst mūsdienu dejas, bet mazākie dejo kopā ar māmiņām.

Māmiņai Ilonai Jansonei trīs bērni dejo abās grupās. Mazā Jasmīna kāpj uz skatuves arī tad, kad tur dejo vecākās māsas un pārējie lielie bērni. Māmiņa atklāj, ka vedusi meitas uz dejošanu “Sienāzīšos”, kad vēl tikai gaidījusi Jasmīnu. “Viņa pieradusi pie dejošanas jau mammas puncī.” I. Jansone uzskata, ka dejas bērniem dod daudz, piemēram, stāju, pieradina pie skatuves. Viņa vērtē: lielajā grupā bērnu tik daudz tāpēc, ka viņiem patīk hiphops un tamlīdzīgi ritmi. Vienā pulkā labi jūtas bērni no 2. līdz 9. klasei.

“Patīk! Tas ir forši!” jaunieši atbild uz jautājumu, kāpēc nāk uz šo pulciņu, un atzīst, ka šogad ir lielākā skaitā tāpēc, ka nav jādejo tautiskās dejas. Šīs esot modernākas. “Grūtāk, bet interesantāk,” skan rezumējums.

“Nāku tikai meitas dēļ, jo viņai patīk dejot,” atzīst Inita Pauzere, kura atbraukusi no Priekules. Viņa ļoti pozitīvi vērtē ideju par mazo bērnu dejošanu kopā ar māmiņām. Pērn nodarbību laikā sēdējusi malā, bet nu pati var izkustēties. Agrāk nedaudz dejojusi tautisko deju kolektīvā vidusskolā.

Plašāk lasiet 23. novembra “Kursas Laikā”!

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Priekules novadā