Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Jaunieši gūst noderīgu un interesantu pieredzi Polijā

Grupa Latvijas jauniešu šovasar astoņas dienas pabija Polijas pilsētā Jachrankā, apmaiņas programmu “Jaunieši darbībā” finansē ES.

Iespaidi bagātiem, mājās braukt nevienam nav gribējies.

Programma domāta tieši lauku jauniešu organizācijām, stāsta grupas vadītāja, Krotes Kronvalda Ata pamatskolas skolotāja un mazpulka vadītāja Indra Zvirbule. Pasākumā piedalījās 17 – 25 gadus veci jaunieši no Polijas, Turcijas, Rumānijas, Spānijas, Itālijas un Latvijas.

Mūsu valsti pārstāvēja mazpulku organizācijas dalībnieki – Dana Andersone un Emīls Leinarts no Bunkas, Madara Džeriņa un Rūdis Strēlis no Bunkas, Kristiāna Mukāne no Džūkstes un Kārlis Ābele no Saldus. Izšķiroša nozīme, lai tiktu šajā braucienā, bijusi angļu valodas prasmei labā līmenī.

Skolotāja Indra stāsta, ka pasākuma tēma – “Marsieši satiekas ar Venērām” – ir pienesums Eiropā izplatītajai izglītošanai vienam dzimumam par otru. Jaunieši apsprieduši, kādas ir dzimumu atšķirības, kā sadzīvot un risināt konfliktsituācijas. Tas darīts interaktīvā veidā – diskutējot grupās, spēlējot lomu spēles un filmējot nelielu klipu.

Pēc tam viņi galvaspilsētas Varšavas centrā šo tēmu izspēlējuši, tērpušies zaļā (Venēras) un sarkanā (marsieši), dalījuši garāmgājējiem pašu gatavotus suvenīrus un fotografējušies. Secinājuši, ka cilvēkiem no dažādām valstīm problēmas ir vienas un tās pašas un viedokļi līdzīgi.

Varšavā apmeklējuši arī Polijas parlamentu.

“Iepazinām citu valstu kultūru,” iespaidos dalās Emīls. Katra valsts sevi prezentējusi ar tautastērpiem un ēdieniem. Latvijas delegācija cienājusi ar Danas omītes ceptajiem zaķaušiem, Rūda opīša kūpināto speķi, kas pasniegts kopā ar rupjmaizi un sīpoliem, kā arī medu un dažādu ogu un augļu sukādēm. Kvasu daži nav riskējuši pamēģināt, bet citi nodēvējuši par latviešu kolu. Speķi arī ēduši atturīgi, toties visiem ļoti garšojusi uzkoda “Zacīte” un konfektes.
Savukārt latviešiem neierasts šķitis Polijā piedāvātais ēdiens.

Latvieši pārējiem mācījuši rotaļu “Cūka griķos” un “Pastum, pastum, pietupies!”, kuras melodiju daudzi dziedājuši vēl nākamajās dienās.

Pārsteigums bijusi turku meitene, kas visu laiku staigājusi lakatā un neatkailinot nevienu ķermeņa daļu. Taču, strādājot grupās, viņa izteikusi ļoti mūsdienīgas idejas.

Sporta vakarā spēlējuši biljardu, galda tenisu un basketbolu. Itāļi bijuši ļoti dusmīgi, ka latvieši viņus uzvarējuši basketbolā, un pieprasījuši revanša maču. “Tad mēs viņus sagrāvām ar vēl lielāku rezultātu,” priecājas Emīls.

Pievieno komentāru

Priekules novadā