Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Eiropas dienu Priekulē svin krāsaini un darbīgi

9. maijā pie Priekules kultūras nama jau otro gadu pēc kārtas Eiropas dienai veltītu pasākumu "Latvijas krāsas Eiropas Savienības mozaīkā" sarīkoja Priekules mūzikas un mākslas skola. Zentas Svaras vadībā uzstājās skolas zvanu ansamblis, māksliniece Dzintra Vīriņa ierādīja linogriezuma tehniku auduma apdrukai, notika gleznošana brīvā dabā un darbu ekspresizstādes.

No Tukuma bija ieradušies radošo personību kluba "Ligzda" pārstāvji, kuri atveda arī priekulnieku grupas "Saspraude" darbus  - tie divus mēnešus bija skatāmi izstādē "Mozaīka" Tukumā. "Ļoti patika visiem šie darbi, tagad mēs arī gribam līdzīgu darbnīcu," atzina "Ligzdas" vadītāja Raimonda Ertnere. Viņu biedrībā tiek veicinātas dažādas mākslinieciskas un radošas izpausmes, ir arī viduslaiku un renesanses laika deju grupa. Priekulnieku mozaīkas tehnikā veidotie darbi deju grupas mēģinājumiem radījuši "bizantisku, Itālijai atbilstošu noskaņu". Šogad savus darbus neesot paņēmuši līdz, bet nākamgad noteikti to darīšot.

"Neatceros vairs, kuram radās ideja sasaistīt Eiropu, mākslu, krāsas, bet ideja visiem patīk - gan pērn, gan šogad šajā dienā ir ļoti labs laiks. Šogad sākām domāt, ka būs jāuzaicina arī no Pāvilostas, Aizputes mākslas skolām. maijs gan ir grūts, saspringts laiks," spriež Priekules mūzikas un mākslas skolas skolotāja Kristīne Cukura.
Brīvā dabā sevišķi labi izskatījās keramikas darbi un Dzintras Dzintares apgleznotie zīda audumi.

Zvanu ansambļa priekšnesumu noklausījās un mākslinieciskās noskaņas baudīja arī bijušā Liepājas rajona kultūras darbinieki, kuru tradicionālā pulcēšanās reize šogad notika Priekulē. Pirms tam tika apskatīts rekonstruētais Brāļu kapu memoriālais ansamblis, pēc tam bija ekskursija uz Virgas pagastu, kur Paplakā apskatīja arī rokdarbu un audumu izstādi. Nākamai kultūras darbinieku tikšanās reizei jau esot izvēlēta Rucava.

Pievieno komentāru

Priekules novadā