FOTO: Cik droši pandēmijas laikā jūtas Priekules novada ļaudis? 3

Priekulē un tās apkaimē par savu un tuvinieku veselību un drošību ārkārtējās situācijas laikā var justies samērā droši, vērtē sastaptie novadnieki. Cik tas iespējams, cilvēki ievēro noteikumus, nepulcējas, arī veikalos ir īpaši piesardzīgi. Lielākā daļa tomēr uzturas savās mājās, nododas darbiem dārziņos un saimniecībās.

Priekulnieks Juris Džeriņš dienas vada, kā ierasts līdz šim – nododas dažādiem saimniecības darbiem savā īpašumā. Vīrietis gan neslēpj, ka vairāk tiek domāts par dažādiem piesardzības pasākumiem – distances ievērošanu, roku dezinfekciju u.tml. Ja nu sanāk doties ārpus mājām, tad parasti tie ir braucieni uz veikalu “Depo”, kur jāiegādājas saimniecības preces, lai darbi raiti ritētu uz priekšu.

Priekules vidusskolas sporta laukumā “Kursas Laiks” sastop bunceniekus Aritu Bumbieri ar dēlu Matīsu un meitu Kati Annu. Viņi atbraukuši uz pilsētu, lai vecmāmiņai dotu iespēju apmeklēt frizieri, bet paši pa to laiku bauda sauli brīvā dabā, kur mazajai Katei Annai labprāt tīk izmēģināt stadionā pieejamo sporta aprīkojumu.

Friziere Dace Saulīte, kura darbojas telpās Priekules daudzfunkcionālajā hallē, atzīst, ka klientu ārkārtējās situācijas laikā kļuvis krietni mazāk. Cilvēki ir īpaši piesardzīgi un, ja nav gluži akūtas vajadzības, meistares apmeklējumu atliek.

Ārkārtējās situācijas izsludināšana mainījusi Lietuvas pierobežas – Gramzdas – iedzīvotāju paradumus. Slēgtās robežas dēļ viņiem liegta iespēja izbraukt uz Skodu, kas daļai bijusi galvenā iepirkšanās vieta. Arī kaimiņu lietuviešu plūsma cauri nelielajam ciemam apstājusies. Tas kļuvis manāmi klusāks, rāmāks, vērtē vietējie.

Plašāk par dzīvi Priekules novadā lasiet "Kursas Laika" 21. maija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Liana

Lai arī pastāsta kā šajos laikos palīdz ari trucīgiem ļaudīm tai skaitā arī pensionāriem. Kur tik paprasa atbalsta nekāda. Atšķirībā no Grobiņas novada kas cenšās palīdzēt saviem ļaudīm.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.21 11:33

Uldis

Draugiem pat uz mājām atveda pārtiku bērniem. Draudzē var sarunāt apģērbu, ja ir švaki. Par kādu atbalsta trūkumu jūs runājat? No domnieku puses - es atbalstītu jebkuru personu līdz 6 mēnešiem vai ilgāk, ja tas ir vecs cilvēks bez bērniem. Šodien daudzi mums ir izlaidušies un negrib no krēsla celties, jo sociālais atbalsts ir labāks par minimālo algu darbā.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.22 10:05

patriots

tas mudazvonu bars vispār saprata , ko viņi meklē , klaunu bars !!!

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.21 15:56

Priekules novadā