FOTO: Adventu sākot, iepriecina seniorus

1. decembrī vecāka gadagājuma ļaudis no Purmsātu ciema tuvākas un tālakas apkaimes sanāca brīvā laika pavadīšanas centrā, kur Adventes ieskaņas pasaķumu rīkoja biedrība biedrība "Rumula".

Kopā pavadītās stundas bija īpašas visiem šīs pēcpusdienas dalībniekiem: gan tiem, kas ikdienā biežāk sastopami, gan tiem, kuri no mājām iziet aizvien retāk, gan tiem, kuri pasākumu apmeklēja ar savu tuvāko palīdzību, pastāsta Daira Šalme. Ziemassvētku noskaņu raisīja ne tikai sniedziņš aiz loga, bet arī pirmā Adventes svecītes liesmiņa, klātais svētku galds ar mandarīniem, smaržīgām piparkūkām un karstvīnu.

Svinīgums un miers, vienkāršība un aizkustinājums jautās Liepājas teātra aktrises Sigitas Jevgļevskas un ģitārista Māra Kupča sniegumā. Koncertā īpašs veltījums izskanēja vecākajām pasākuma dalībniecēm Ženijai Sprūdei un Līnai Sermolai, kuru gadu skaits ir deviņdesmit un vairāk. Ar interesi un pārdomām ikviens uzklausīja Priekules baptistu draudzes mācītāja Mārča Zīverta patieso dzīvesstāstu un vēlējumu gaidāmajos svētkos.

Dāvanā katrs svētku dalībnieks saņēma baltu sveci un vēlējumu svētkos.

Pēc svinīgās pasākuma daļas sekoja mielasts un tad aizvien drošāk raisījās sarunas. Biedrība klātesošos iepazīstināja ar savu darbību un tās iecerēm. Ikvienam bija iespēja veroties sveču liesmiņā izteikt vēlējumu svētkos, dalīties savās izjūtās par tikšanos.

Biedrība "Rumula" saka paldies pasākuma finansiālajiem atbalstītājiem: uzņēmumam "Kurzemes gaļsaimnieks", Purmsātu pensionāru kopas vadītājai Silvijai Ostrovskai, Purmsātu ciema zemniekiem Igoram Puteram un Naurim Sudmalim, kā arī Ventspils uzņēmumam "Diana candles".

Paldies par atsaucību Purmsātu bibliotekārei Kristai Sanderei, saimniecei Agritai Sanderei, šoferim Gatim Jaunzemam. Paldies par gardi ceptajām piparkūkām Purmsātu skolas skolēniem un skolotājai Liegai Ermansonei.
   

Pievieno komentāru

Priekulē