Elga Bunka: "Laukus notur sievas"

Svētdien – Latvijas dzimšanas dienā – Virgas pagasta ZS "Ošenieki" saimniece Elga Bunka devās uz Prezidenta rezidenci Melngalvju namā, lai saņemtu valsts apbalvojumu – Atzinības krusta 5. šķiru.

Lauku sētas saimniece, veterinārārste, māte, mecenāte – tās nebūt nav visas jomas, kurās sevi izpauž E. Bunka.

"Kad saņēmu uzaicinājumu, apraudājos, un tagad visu laiku esmu stresā. Tas tomēr ir lielākais apbalvojums manā mūžā," Elga neslēpj saviļņojumu. Uz apbalvojuma saņemšanu viņu pavadīja dēls Māris. Elga spriež, ka tuvākajā apkaimē nav neviena cita pagasta, no kura jau ceturtais cilvēks saņem valsts augstākos apbalvojumus. "Virgā atzīst savējos. Te latvietis latvieti neēd nost."

1981. gadā Elga sāka darba gaitas kolhozā "Pionieris" kā veterinārārste. Kopā ar privātpraksi šajā arodā nostrādāti 29 gadi.
"Ošeniekos" Elga saimnieko kopā ar znotu Sauli Brilijonku un sašaurināties negrasās.

Bērni Elgai ir svarīgākā dzīves daļa. Un gādība par jauno paaudzi pārsniedz ģimenes robežas – daudzus gadus "Ošenieku" saimniece ir mecenāte Virgas pamatskolai. Elga ar pateicību uzteic skolas devumu saviem bērniem, kuru labā sagatavotība tiem ļāvusi sekmīgi turpināt mācības prestižajā Liepājas 5. vidusskolā. "Esmu nosolījusies: kamēr varēšu strādāt un skola te būs, es viņiem līdzēšu. Daru to ar prieku."

"Dzīve laukos ir dzīvesveids, hobijs, dzīvesprieks," apliecina Elga. Ar biznesa domāšanu vien nekas nesanākot. "Pie dzīvas radības ar biznesa attieksmi nevar iet, tad tas bizness nojūk. Es govis neuztveru kā ražošanas objektu, lai gan tās tādas ir. Tās ir kā mana ģimene, katra īpaša, tāda vienīgā. Par katru ir jārūpējas."

"Laukus notur sievas," Elga spriež pēc apkārtnē novērojamā dzimumu nelīdzsvara. "Lauku sievas ir stiprākās."
"Ošenieki" allaž bijuši pagasta sakoptāko sētu skaitā.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 16. novembra numurā.

Pievieno komentāru

Priekulē