Eglītis: Priekulei nav nekādu cerību 1

(papildināta) Vakar demisionējušais veselības ministrs Ivars Eglītis uzskata, ka Priekules slimnīcai vairs nav nekādu cerību palikt tādā statusā, kādā tā ir pašlaik. Priekules pagasta padomes pilnvarotā Evija Kopštāle panāk, ka Ministru kabinets Veselības ministrijas izstrādātos noteikumu grozījumus darba kārtībā neiekļauj.

"Es respektēju krīzi, respektēju nepieciešamību veikt reformas, bet tas notiek pārāk strauji, pārāk nesagatavoti. No 1. septembra daudzas slimnīcas vairs nesaņems valsts pasūtījumu dzemdniecībā un ķirurģijā, atlikušajām slimnīcām ir nopietns samazinājums –  ārstniecībai gandrīz uz pusi," vakar, 17. jūnijā, uzreiz pēc demisijas raksta iesniegšanas "Rekurzemei" sacīja I. Eglītis.

Noprasot konkrēti, vai arī Priekules slimnīcai ar 1. septembri vairs nebūs valsts finansējums dzemdniecībai un ķirurģijai, I. Eglītis atbildēja apstiprinoši. "Bet par to vēl jālemj Ministru Kabinetam."

"Mums radās aizdomas, ka Veselības ministrija varētu mēģināt steidzamības kārtā izdabūt cauri šos noteikumu grozījumus, tāpēc ātri pilnvarojām Eviju Kopštāli dalībai Ministru kabineta sēdē. Tā arī bija, bet Evija uzrunāja premjeru un lūdza neiekļaut šo jautājumu darba kārtībā, jo ir pārkāpta virkne normatīvo aktu. Paldies premjeram, kas šajā noslogotajā brīdī viedokli ņēma vērā," stāsta Priekules pagasta padomes priekšsēdētāja Arta Brauna. 1046. noteikumu (par veselības aprūpes finansēšanas kārtību) grozījumi tikšot iekļauti Ministru kabineta sēdē pēc Jāņiem. "Labi, lai valsts neslēdz līgumu, ja nav naudas, bet lai neatņem statusu - to atjaunot būs grūtāk," pamato A. Brauna.

Nākamā veselības ministra kandidāta vārdu Tautas partija gatava nosaukt tikai tad, kad sarunā ar premjeru Valdi Dombrovski būs guvusi apstiprinājumu tam, vai un ka finansējums veselības nozarei būs konkrēts procents no iekšzemes kopprodukta. V. Dombrovskis pašlaik neatrodas Latvijā, viņš ir devies komandējumā, lai runātu arī par starptautisko aizdevumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Priekules novadā